در عملیات ارتش عراق صورت گرفت؛

هلاکت بیش از 50 درصد سرکردگان داعش در دیالی

تحرکات داعش در عراق‬

ارتش عراق از هلاکت بیش از نیمی از سرکردگان گروه تروریستی تکفیری داعش در استان دیالی(دیاله) خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  السومریه، فرماندهی عملیات دجله اعلام کرد بیش از 50 درصد از فرماندهان رده نخست گروه تروریستی داعش طی چهار ماه گذشته در عملیات موفقیت آمیز نیروهای امنیتی به هلاکت رسیده اند.

فرماندهی عملیات دجله تاکید کرده است داعش بیشتر مواضع خود را از دست داده و تنها مناطق محدودی را در اشغال خود دارد که به زودی آزاد خواهد شد.

سرلشگر عبدالامیر الزیدی فرمانده عملیات دجله اعلام کرد نیروهای امنیتی و ارتش با حمایت نیروهای مردمی و عشایر موفق به هلاکت بیش از 50 درصد سرکردگان گروه تروریستی داعش در استان دیالی طی چهار ماه گذشته شده اند.

وی با تاکید بر قریب الوقوع بودن آزادی کامل استان دیالی از لوث تروریستهای تکفیری خاطر نشان کرد همبستگی عشایر با نیروهای امنیتی در جنگ با داعش به تسریع آهنگ یکسره شدن نبرد به نفع مردم و ارتش و بازگشت امنیت و ثبات کمک خواهد کرد.

هلاکت 20 داعشی در الرمادی

خبر دیگر اینکه نیروهای امنیتی عراق موفق شدند 20 تروریست تکفیری را در شهر الرمادی واقع در استان الانبار به هلاکت برسانند.

صباح النعمانی سخنگوی رسمی یگان مبارزه با تروریسم عراق به الفرات گفت نیروهای این یگان با هماهنگی نیروی هوایی توانستند 20 تروریست را در عملیات شب گذشته به هلاکت برسانند.