آیت الله سید محمد ابطحی کاشانی دارفانی را وداع گفت

آیت الله سید محمد ابطحی کاشانی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دارفانی را وداع گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، آیت الله سید محمد ابطحی کاشانی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و از شاگردان امام راحل روز جمعه در سن 84 سالگی و بر اثر ایست قلبی در شهر مقدس قم دارفانی را وداع گفت.

این عالم والامقام در سال‌ 1309 در کاشان‌ بدنیا آمد. پدر ایشان که در کسوت‌ مقدس‌ روحانیت‌ بود‌ دو سال‌ پس‌ از تولد ایشان‌ دارفانی‌ را وداع‌ گفت‌.

آیت الله ابطحی با به پایان رساندن دوره دبستان ، در 14 سالگی وارد حوزه علمیه کاشان شد، او بخشی از دروس دوره مقدمات را در کاشان فرا گرفت و سپس به حوزه علمیه قم عزیمت کرده ادامه مقدمات را نزد اساتید این حوزه به پایان رسانید او معالم را نزد امام موسی صدر فرا گرفت بعد از چندی به علت نداشتن شهریه به کاشان مراجعت نمود و از جلسات درس علمای کاشان بهره مند گردید.

او با به پایان بردن دوره سطح ، به درس خارج حضرات آیات عظام بروجردی (ره )، محقق داماد(ره ) و امام خمینی (ره ) راه یافت.

آیت الله ابطحی در سالهای تحصیل خود با بسیاری از فضلای روزگار خود رابطه دوستی داشت که از جمله آنها، آیت الله شهید سید مصطفی خمینی را می توان نام برد.

آن مرحوم در عرصه علم و فرهنگ ، فعالیت های بسیاری از خود برجا نهاده است، او بسیاری از دروس حوزه را تدریس نموده و از این رهگذر طلاب بسیاری را تربیت کرده است.

او مدتی در معیّت حضرات آیات سید جعفر کریمی و محمدی گیلانی و حجت الاسلام والمسلمین قاضی خرم آبادی به نمایندگی از امام (ره ) به امور زندان ها در قوة قضائیه می پرداخته است.

انتهای پیام

کد N544328