مذاکرات جان کری در منزلش با مقام چینی در مورد روابط واشنگتن- پکن

وزیر امور خارجه آمریکا با هدف کاهش تنش‌ها میان پکن و واشنگتن، در منزل شخصی‌اش میزبان نشست دو روزه با یکی از دیپلمات‌های ارشد چین شد.

وزیر امور خارجه آمریکا با هدف کاهش تنش‌ها میان پکن و واشنگتن، در منزل شخصی‌اش میزبان نشست دو روزه با یکی از دیپلمات‌های ارشد چین شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در این مذاکرات که از روز جمعه آغاز شد، میزبان "یانگ جیه‌چی رایزن وزارت خارجه چین بود و قرار است امروز (شنبه) مذاکرات ادامه یابد.

به گفته مقام‌ها، این نشست بر روی روابط آمریکا- چین و مسائل جهانی تمرکز دارد و آنها احتمالاً درخصوص تهدید ویروس ابولا، مذاکرات هسته‌ای ایران و کره‌شمالی و نیز اختلافات میان دو کشور بر سر اعتراضات هنگ‌کنگ بحث و رایزنی خواهند کرد.

جان کری اوایل ماه جاری میلادی با وزیر امور خارجه چین در واشنگتن گفتگو کرد و در جریان این دیدار اختلافات بر سر تظاهرات حامیان دموکراسی در هنگ‌کنگ نمایان شد.

کری اخیراً با مقام‌های خارجی به جای واشنگتن به منزلش در بوستون دیدار می‌کند و اوایل ماه جاری نیز میزبان فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس بود.

پس از دیدار امروز با رایزن وزارت خارجه چین، کری به اندونزی سفر می‌کند تا در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید این کشور شرکت کند.

روز سه‌شنبه این هفته نیز وزیر خارجه آمریکا برای دیدار با وزیر امور خارجه آلمان به برلین می‌رود.

انتهای پیام

کد N544107