عباس: باید به هر روش ممکن مانع از یورش یهودیان به مسجد الاقصی شد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با درخواست از فلسطینی‌ها برای دفاع از مسجد الاقصی تأکید کرد: قدس پایتخت ابدی کشور فلسطین باقی خواهد ماند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با درخواست از فلسطینی‌ها برای دفاع از مسجد الاقصی تأکید کرد: قدس پایتخت ابدی کشور فلسطین باقی خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین طی سخنرانی خود در کنفرانس دفاع از الاقصی و قدس که در شهر البیره در کرانه باختری برگزار شد، عنوان داشت:‌ نیروهای فتح باید کاملاً در الاقصی حضور داشته باشند تا از آن دفاع کنند.

وی افزود: فقط اینکه بگوییم شهرک‌نشین‌ها وارد مسجد الاقصی شده‌اند، کافی نیست، بلکه باید به هر روشی که شد مانع از ورود آنها شویم. این حرم ما و مسجد الاقصی ماست. کنیسه القیامه کنیسه ماست که آنها حق ورود به آن و هتک حرمت آن را ندارند.

عباس تاکید کرد: قدس نگین انگشتر و پایتخت ابدی کشور فلسطین است و بدون آن کشوری وجود نخواهد داشت.

وی افزود: کافی نیست که بگوییم نیروهایی در مسجد الاقصی حضور دارند که از آن در مقابل شهرک‌نشین‌ها دفاع می‌کنند بلکه تمام جنبش فتح باید در الاقصی حضور داشته باشند و از آن دفاع کنند.

عباس عنوان داشت: جنبش فتحی که در سال 1965 آغاز به کار کرد باید راه خود را کامل کند و اراضی را آزاد سازد و از مقدسات دفاع کند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مجدداً تأکید کرد: برای پایان دادن به اشغالگری‌های اسرائیل در اراضی فلسطین به شورای امنیت خواهیم رفت که این گام تأکید بر اقدام صورت گرفته در مجمع عمومی سازمان ملل برای اعطای عنوان کشور ناظر غیرعضو در سازمان ملل به فلسطین در سال 2012 است.

از سوی دیگر، راهپیمایی‌های گسترده‌ای در شهرهای کرانه باختری و نوار غزه در روز جمعه برگزار شد که جنبش حماس فراخوان این راهپیمایی‌ها را برای حمایت از مسجد الاقصی داده بود.

خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز پنجشنبه از تمامی فلسطینی‌ها و مسلمانان در اقصی‌نقاط جهان خواست تا پس از نماز جمعه برای حمایت از مسجد الاقصی و مخالفت با تجاوزهای رژیم صهیونیستی به سومین مکان مقدس در نزد مسلمانان تظاهرات کنند. اخیراً با اجازه مسئولان رژیم صهیونیستی به شهرک‌نشین‌ها برای ورود به محوطه‌های مسجد الاقصی تنش در این مکان مقدس شدیدتر شده است و یورش شهرک‌نشین‌ها به این مسجد با درگیری میان پلیس رژیم صهیونیستی و نمازگزاران همراه است.

انتهای پیام

کد N544105