اعتراضات "اشغال دموکراسی" در مقابل پارلمان انگلیس

حدود 200 معترض در مقابل پارلمان انگلیس تظاهرات کردند و از قصد خود برای تشکیل "کمپین اشغال دموکراسی" بدون اجازه مقام‌های دولت لندن خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این معترضان نقاب پوش بنرهای بزرگی با عنوان "دموکراسی حقیقی" با خود به همراه داشتند و تظاهراتشان را در آستانه راهپیمایی بزرگ یک اتحادیه تجاری برگزار کردند که احتمالا ده‌ها هزار تن در آن شرکت می‌کنند. این تظاهرات زیر نظر افسران پلیس انگلیس برگزار شد.

جان سینها، یکی از سازمان دهندگان این تظاهرات در جمع معترضان گفت: ما اینجا در مقابل وست‌مینستر جمع شده‌ایم تا بگوییم که خواهان دموکراسی حقیقی هستیم و آن را هم اکنون می‌خواهیم. یکی دیگر از معترضان که در یک گروه فعال محیط زیست کار می‌کند، گفت: دموکراسی در کل فرسوده شده است در حالی که می‌توانست منافع بیشتری را برای مردم به همراه داشته باشد.

یکی دیگر از معترضان نیز تاکید کرد: من مصافت زیادی را طی کردم تا به لندن بیایم چرا که فکر می‌کنم این مساله بسیار مهم است. آن‌ها بسیاری از آزادی‌های مردم را گرفته‌اند این معترضان ضد دولتی اعلام کردند قصد دارند تا در میدان لندن به مدت 9 روز حضور داشته باشند اما پلیس به آن‌ها گفته است که اجازه استقرار چادر و کیسه خواب را ندارند.

انتهای پیام

کد N544041