ارتش آمریکا از عملیات جنگنده‌های داعش در سوریه ابراز بی‌اطلاعی کرد

آفریقا و خاورمیانه

ارتش آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که از عملیات جنگنده‎های داعش در سوریه اطلاعی ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع وابسته به مخالفان در سوریه امروز اعلام کردند: گروه تروریستی داعش در حال آموزش خلبانی با استفاده از سه فروند جنگنده سرقتی از ارتش سوریه در استان حلب است،

دفتر فرماندهی ارتش آمریکا در واکنش به این خبر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: واشنگتن از عملیات جنگنده‌های وابسته به داعش در سوریه و دیگر مناطق مطلع نبوده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا پس از دریافت اخباری در زمینه پرواز جنگنده های داعش بر فراز سوریه ، از نزدیک حریم هوایی این کشور را تحت نظارت قرار می دهد.

خاطرنشان می شود منابع وابسته به مخالفان سوری از احتمال آغاز حملات هوایی داعش با استفاده از سه فروند جنگنده به سرقت رفته از ارتش سوریه خبر می دهند. این منابع اعلام کردند: چند خلبان بعثی که سابقه حضور در ارتش عراق در زمان حکومت "صدام" را دارند، آموزش خلبانی به اعضای داعش را در استان حلب سوریه آغاز کرده اند. شاهدان عینی با اشاره به مشاهده پرواز این جنگنده ها بر فراز یک فرودگاه نظامی در استان حلب اعلام کردند: اعضای داعش چند ماه پیش توانسته بودند سه فروند جنگنده ارتش سوریه را در اختیار خود بگیرند.