تاکید رییس جمهور بر عملیاتی کردن طرح مسکن حمایتی با اولویت زوج های جوان

حسن روحانی

ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی روز پنجشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور تشکیل جلسه داد و در این جلسه رییس جمهوری بر عملیاتی کردن طرح مسکن حمایتی با اولویت زوج های جوان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این جلسه که به بررسی سیاستهای بخش مسکن و راهکارهای ایجاد رونق در این بخش اختصاص داشت، وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت مسکن شهری و روستایی و پیش بینی نیازهای آینده در افق ۱۵ ساله با توجه به رشد جمعیت و پیش بینی رشد اقتصادی کشور ارائه کرد.

همچنین در این جلسه اقدامات لازم برای بهبود فضای سرمایه گذاری در این بخش و سیاستهای حمایتی دولت مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

رییس جمهور با توجه به اهمیت برنامه ریزی در افزایش بهره وری در این بخش ، بر ضرورت اقدام هماهنگ در بهسازی بافت فرسوده شهری تاکید کرد و از وزارت راه و شهرسازی خواست مقدمات اجرای طرحهای نمونه در تجمیع و تبدیل واحدهای غیراستاندارد با تامین مسکن مناسب برای ساکنان و ایجاد فضای سبز مناسب را با تشویق بخش خصوصی فراهم کند.

دکتر روحانی با تاکید بر مصوبه اخیر دولت دستور داد با عملیاتی کردن طرح مسکن حمایتی ، نیاز زوج های جوان به مسکن مورد توجه قرار گیرد. همچنین مصوبه مربوط به مسکن روستایی با تامین تسهیلات لازم اجرایی شود.

رییس جمهور همچنین بر اصلاح طرح مسکن مهر و تامین خدمات زیرساخت برای واحدهایی که آماده تحویل شده و می شوند، تاکید کرد.

 

45231

 

کد N543864