حزب‌الله: پایان بحران سوریه نیازمند "امتیازدهی دردناک" همه است

سوريه,حزب‌الله

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه گزینه‌ سیاسی تنها راه حل پایان بحران سوریه است گفت: همه باید در این راه امتیازات دردناکی بدهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری الجزیره، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در دیدار با استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه، تاکید کرد که راه حل سیاسی باید با توافق همه سوری‌ها و به دور از پیش شرط باشد.

نعیم قاسم تاکید کرد: تنها راه حل سیاسی کشور سوریه و مردم آن را نجات می‌دهد و بازیگران فعال منطقه‌ای و جهانی نیز باید به این روند کمک کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: کشورهای بزرگ و بازیگران منطقه‌ای حدود سه سال و نیم وقت برای گزینه نظامی صرف کردند. اکنون باید به گزینه سیاسی هم فرصتی داده شود.

دی میستورا پیشتر اعلام کرده بود که دیدار وی با نعیم قاسم در چارچوب رایزنی درباره اهمیت ارتباط دوطرف بوده که می‌تواند به پایان بحران در منطقه و به ویژه بحران سوریه کمک کند.

فرستاده سازمان ملل به سوریه پس از دیدار با معاون دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد، هر دو طرف بر این نکته که راه حل بحران سوریه گزینه سیاسی است، اتفاق نظر داشتند.

انتهای پیام

کد N543818