آیت‌الله سیستانی: مردم درقبال توطئه رسانه‌ای سقوط بغداد هوشیار باشند

داعش,آيت‌الله سيستاني

نماینده آیت الله سیستانی از مردم عراق خواست تا به نیروهای امنیتی اعتماد کنند و فریب رسانه‌هایی را که قصد دارند تلقین کنند بغداد در حال سقوط است، نخورند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، عبدالمهدی کربلایی، نماینده آیت الله سیستانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز کربلا، مردم عراق را دعوت کرد تا از رسانه‌هایی که تلاش می‌کنند احتمال سقوط شهرهای عراق و از جمله بغداد را تلقین کند، برحذر باشند.

کربلایی با اشاره به اینکه افرادی که برای گسترش نفوذ گروه‌های تکفیری در عراق تلاش می‌کنند از صدور فراخوان داوطلبان دفاع از عراق از سوی مرجعیت دینی این کشور و استقبال از آن شوکه شدند، گفت: به تازگی شاهد پیشروی خوبی در جبهه‌ها و شکست در برخی از آن‌ها به ویژه در الانبار بوده‌ایم.

کربلایی در ادامه از مسئولان خواست در روند جذب نیروهای داوطلب از شیوه‌های بهتری استفاده کنند که اجازه ندهد افراد نالایق وارد این گروه شوند.

وی در ادامه بر ضرورت تامین نیازهای این داوطلبان و حمایت مالی از آن‌ها از سوی دولت عراق تاکید کرد.

مرجعیت دینی عراق در نماز جمعه امروز عشایر مناطق غربی این کشور را به داشتن اعتماد به قدرت خود و ارتش عراق برای نابودی داعش فرا خواند و تاکید کرد: اعتماد به بیگانگان از اساس اشتباه است و می‌تواد خطر آفرین باشد.

وی در ادامه گفت: این سخن به دان معنا نیست که با کشورهای دوست و برادر موضع خوبی نداشته باشیم اما اعتماد اصلی ما باید به عراقی‌ها باشد.

انتهای پیام

کد N543809

خواندنی از سراسر وب