خیز بلندپروازانه آمریکا برای تاسیس نیروی هوایی مخالفان سوریه

سوريه,آمريكا,مخالفان سوري

منابع آمریکایی فاش کردند که واشنگتن با استفاده از هواپیماهای انگلیسی در حال آموزش خلبان‌هایی از مخالفان سوری در صحرای آریزونا است.

منابع آمریکایی فاش کردند که واشنگتن با استفاده از هواپیماهای انگلیسی در حال آموزش خلبان‌هایی از مخالفان سوری در صحرای آریزونا است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه المیادین، آمریکا قصد دارد این افراد را که تعداد آنها دو تن اعلام شده به عنوان هسته اولیه نیروی هوایی مخالفان آموزش دهد تا در آینده و در مناطقی که تحت کنترل مخالفان است به انجام عملیات بپردازند. آموزش به مخالفان سوریه با استفاده از هواپیماهای "استرایک ماستر" انگلیسی انجام می‌شود.

براساس اطلاعات منابع مذکور، آموزش خلبان‌های مخالفان سوری در یک پایگاه هوایی تفنگداران دریایی آمریکا در صحرای آریزونا و در مجاورت مرز مشترک آمریکا با مکزیک در حال انجام است که میدان تیر نیروی هوایی محسوب می‌شود.

جنگنده‌های نوع استریک مستر ساخت انگلیس است و تعدادی از آنها هم اکنون در نیروی هوایی عربستان و برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به کار گرفته می‌شود. بنا بر این گزارش قرار است در مراحل بعدی چند فروند از این هواپیماها در اختیار مخالفان سوری قرار بگیرد تا یگانی به عنوان نیروی هوایی مخالفان نیز تشکیل شود.

گروهی از پیمانکاران غیر نظامی پنتاگون که تخصص خوبی در هدایت این جنگنده‌ها دارند، بر برنامه‌های آموزشی نظارت دارند.

این افراد کلاه و لباس‌های نظامی که هیچ گونه آرم و علایمی ندارد بر تن دارند تا خلبان‌های سوری شناسایی نشوند.

انتهای پیام

کد N543764