مخالفت مجدد العبادی با استقرار نیروی زمینی خارجی در عراق

عراق,داعش

نخست وزیر عراق پس از دیدار با نمایندگانی از استان الانبار، با تاکید بر رد حضور نیروهای زمینی بیگانه در عراق اعلام کرد: کمک‌های بین المللی تنها باید از طریق عملیات هوایی باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای که امروز (جمعه) پس از دیدار با هیاتی از استانداری الانبار صادر شد، با اشاره به اینکه کمک‌های ائتلاف باید از طریق عملیات هوایی با اخذ موافقت دولت باشد، تاکید کرد: دولت عراق ورود هرگونه نیروی زمینی به عراق را رد می‌کند.

العبادی ساکنان استان الانبار و عشایرآن را به همکاری با نیروهای امنیتی علیه گروه تروریستی داعش دعوت کرد.

دفتر نخست وزیری عراق در باینیه امروز خود اعلام کرد: در دیدار با هیاتی از نمایندگان استان الانبار، شرایط امنیتی استان تلاش‌ نیروهای امنیتی برای آزادسازی برخی مناطق از دست داعش و وضعیت خدمات رسانی در استان بررسی شد.

این دفتر افزود: در صورت همکاری نیروهای امنیتی و ساکنان استان الانبار و عشایر آن امکان آزادسازی مناطقی که در کنترل گروه تروریستی داعش است، بازگرداندن ساکنان آن مناطق و آغاز بازسازی، وجود دارد.

العبادی با اشاره به اینکه دولت عراق ورود نیروهای زمینی به خاک این کشور را نمی‌پذیرد تاکید کرد: نیروی انسانی و رزمی عراق برای نابودی داعش کفایت می‌کند.

حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق چهارشنبه این هفته (15 اکتبر) از تغییر رویکرد کشورهای جهان در حمایت از عراق برای مقابله با داعش استقبال و دوباره حضور نیروهای زمینی بیگانه را در خاک عراق رد کرد.

العبادی در دیدار با نمایندگان استانداری الانبار با تخصیص کمک‌های مالی اضطراری و تجهیز نظامی نیروهای امنیتی و عشایر عراق موافقت کرد.

انتهای پیام

کد N543699