تداوم درگیری‌ها در لیبی و پیشروی ارتش در مقابل افراط‌گرایان

آفريقا,ليبي

با تداوم عملیات ارتش لیبی علیه شبه نظامیان تندرو، مواضع گروه انصار الشریعه صبح امروز نیز هدف جنگنده‌های خلیفه حفتر قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، جنگنده‌های ارتش لیبی که تحت فرماندهی خلیفه حفتر، نظامی بازنشسته لیبیایی قرار دارند، مواضع گروه‌های تندرو در شهر بنغازی را بمباران کردند و مدعی هستند که پیشروی‌هایی را در چند محور در این شهر که دومین شهر بزرگ لیبی محسوب می‌شود به دست آورده‌اند.

بنابر اعلام ارتش لیبی، هم اکنون اطراف شهر بنغازی به طور کامل امن شده است و درگیری‌ها برای آزادسازی آن از دست گروه‌های تندروی اسلام‌گرا ادامه دارد.

بنابر گزارش‌های منتشر شده از روز چهارشنبه تا به امروز بیش از 25 تن در درگیری‌های دو طرف کشته شده‌اند وهلال احمر لیبی نیز خواستار توقف درگیری‌ها برای خارج کردن غیرنظامیان از مناطق درگیر در بنغازی شده است.

در جبهه‌های دیگر لیبی نیز ارتش این کشور با گروه‌های افراط گرا از جمله گروه فجر لیبی در طرابلس پایتخت این کشور و شهرغریان درگیر شده است و منابعی در ارتش اعلام کرده‌اند که شهر غریان به زودی از وجود گروه‌های تندرو پاکسازی خواهد شد.

درگیری‌هایی در دو منطقه قاریونس و القوارشه نیز گزارش شده است که در آن از انواع سلاح‌های سبک و نیمه سنگین استفاده شده است.

پس از انتخابات پارلمانی لیبی که در آن گروه‌های اسلام گرا شکست خوردند، این گروه‌ها که خود زمانی انقلابیون لیبی نامیده می‌شدند و علیه دیکتاتور پیشین این کشور دست به سلاح برده بودند، برخی شهرهای لیبی از جمله بنغازی را به کنترل خود درآوردند و دولت را مجبور به خروج از پایتخت کردند.

انتهای پیام

کد N543485