حمله غافلگیر کننده پلیس هنگ‌کنگ به معترضان

پلیس هنگ‌کنگ موانعی را که توسط معترضان در مونگ کوک، یکی از مناطق اصلی اعتراضات ایجاد شده بود، برداشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، بیش از 100 تن از ماموران پلیس هنگ‌کنگ در یک هجوم غافلگیر کننده به منطقه مونگ کوک اقدام به برداشتن موانع کردند و این در حالی روی داد که معترضان همچنان در خواب بودند.

یکی از مقام‌های ارشد پلیس این دولت شهر گفت: پلیس شکایت‌های زیادی را از جانب ساکنان در ناحیه تحت اشغال معترضان دریافت کرده بود و همین امر باعث شد تا ماموران دست به کار شده و موانع را که توسط معترضان ایجاد شده بود، بردارند. برخی از شکایت‌ها از رفتارهای غیرمسئولانه و ایجاد ناراحتی برای ساکنان از جانب معترضان و چادرها و موانعی که ایجاد کرده بودند، حکایت داشت.

در همین حال، شبکه خبری بی‌.بی‌.سی در بیانیه‌ای اعلام کرد، حزب حاکم کمونیست چین وب‌سایت این شبکه خبری را مسدود کرده و اجازه استفاده از آن را در هنگ‌کنگ نمی‌دهد. این شبکه خبری در ادامه آورده است: اقدام حزب حاکم چین یک سانسور عمدی است.

حزب حاکم چین تاکنون وب‌سایت‌های روزنامه‌های نیویورک تایمز، بلومبرگ و وب‌سایت چینی شبکه خبری بی‌.بی.سی را مسدود کرده است. پیتر هوروکس، مدیر اجرایی گروه سرویس خبر جهانی بی‌.بی.سی نیز گفت: بی‌.بی.سی به شدت هرگونه تلاش برای محدودیت دسترسی آزادانه به اخبار و اطلاعات را محکوم می‌کند و ما این مساله را به مقام‌های پکن اعلام کرده‌ایم. این یک سانسور عمدی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به مساله مسدود شدن دسترسی به این وب‌سایت گفت: در چین مردم از آزادی کامل در دسترسی به اینترنت برخوردار هستند.

انتهای پیام

کد N543387