در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

ولایتی: برخی می‌خواهند به جای جهاد اسلامی افراد سازشکار جایگزین شوند/ عبدالله: محور گفتگو با مقامات ایران تحولات منطقه بود

سیاست خارجی

رمضان عبدالله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران به سوالات آن‌ها پاسخ دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، رمضان عبدالله شلح، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حاشیه دیدار با علی‌اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تحولات منطقه و ایده‌های ایران در این رابطه اظهار داشت: با تعدادی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار کردیم، همچنین با رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران دیدار داشتیم. در این دیدار راجع‌ به تحولات منطقه خصوصا جنگ 51 روزه غزه صحبت شد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: مقام معظم رهبری بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت و آرمان بر حق ملت فلسطین تاکید کردند.

رمضان عبدالله شلح در ادامه گفت: این دیدار اطمینان خاطری بود که مساله فلسطین و آرمان آن باید قطب نمایی باشد که منطقه را در مسیر درست قرار دهد. امت اسلامی باید یکپارچه باشد؛ چراکه فلسطین و بیت المقدس دوست‌داشتنی‌ترین مساله است.

وی افزود: از مقام معظم رهبری و ملت ایران سپاسگزاری می کنیم که با حمایت های خود از مقاومت فلسطین به ما کمک کردند و اگر کمک ایران نبود، مقاومت پس از توفیقات الهی نمی توانست خود را متحول کند، وارد جنگ شود و به پیروزی برسد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تاکید بر اینکه مقاومت در وضع خوبی قرار دارد، گفت: مقاومت فلسطین فقط اندکی از امکانات خود را از دست داده است و مقاومت برای هرگونه حمله احتمالی آمادگی دارد.

رمضان عبدالله شلح افزود: در جنگ غزه مردم در کنار مقاومت بودند و اکنون مقاومت در کنار مردم می ایستد و همه باید برای بازسازی غزه تلاش کنند.

وی با اعلام اینکه نباید بازسازی غزه میدانی باشد برای سوءاستفاده های بین المللی از رنج مردم فلسطین عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران به حمایت های خود از فلسطین ادامه دهد و مانند جنگ که در کنار فلسطین بود، در نبرد سازندگی فلسطین نیز از ما حمایت کند.

علی اکبر ولایتی نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز تحلیل جامع از منطقه صورت گرفت و در مورد مقاومت 51 روزه مردم غزه در برابر رژیم صهیونیستی صحبت شد. در دیدار رمضان عبدالله شلح با رهبر معظم انقلاب، رهبری تاکید کردند من به کار شما افتخار می کنم و ایران کماکان از مقاومت فلسطین حمایت می‌کند و امید داریم پیروزی مداوم مقاومت را شاهد باشیم.

وی گفت: برخی کشورها به حرکات غیرمتعادل علیه ایران اقدام می‌کنند؛ چراکه آنها از پیروزی متحدین ایران عصبانی هستند، مانند فلسطین در جنگ غزه، مردم عراق و مردم کوبانی که در برابر داعش ایستادگی می‌کنند. همه باید برای بازسازی غزه و بازگرداندن اصالت آن کمک کنند و ما امیدواریم در آینده گفتگوهای میان جمهوری اسلامی ایران و سران مقاومت فلسطین ادامه یابد و ما همچنان از آنها حمایت خواهیم کرد.

ولایتی افزود: برخی می خواهند محاصره غزه را تشدید کنند و بجای جنبش جهاد جهاد اسلامی و حماس افراد سازشکار را در غزه جایگزین کنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگر سخنان خود درباره مذاکرات هسته ای ایران خاطر نشان کرد: مذاکره‌کنندگان ما در وین کماکان در چارچوب ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری حرکت می کنند و از حقوق حقه ایران دفاع خواهند کرد.