فرمانده نیروهای کرد:| 214217

نیروهای داعش از اکثر مناطق کوبانی بیرون رانده شده‌اند

سیاسی

«بهارین قندیل» که فرماندهی نیروهای کرد را در شرق کوبانی به عهده دارد٬ ابراز امیدواری کرد که این شهر به زودی به طور کامل از کنترل نیروهای داعش آزاد شود.

یک فرمانده نیروهای شبه‌نظامی کرد در شهر «عین‌العرب» (کوبانی) گفت که عناصر داعش از تمامی مناطق این شهر به جز دو منطقه در حومه شرقی که همچنان به مقاومت ادامه می‌دهند، بیرون رانده شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی٬ «بهارین قندیل» که فرماندهی نیروهای کرد را در شرق کوبانی به عهده دارد٬ ابراز امیدواری کرد که این شهر به زودی به طور کامل از کنترل نیروهای داعش آزاد شود.

وی افزود که شبه‌نظامیان کرد گروه یگان‌های مدافع خلق در کوبانی اخیرا سلاح، تجهیزات و نیرو دریافت کرده‌اند. وی به این که این سلاح‌ها و تجهیزات از چه منبعی ارسال شده‌اند٬ اشاره‌ای نکرد.

از زمان آغاز حملات نیروهای داعش به شهر کوبانی در یک ماه گذشته، صدها نفر از مردم این شهر کشته شده و تعداد زیادی هم آواره شده‌اند.

پیش از این «ادریس نعسان» از مقام‌های کرد گفته بود که گروه داعش کنترل بخش‌هایی از کوبانی را طی چند روز اخیر از دست داده است.

در همین حال «زید رعد حسین» کمیسر جدید حقوق بشر سازمان ملل متحد، گروه داعش را عامل بالقوه نسل‌کشی خواند.

وی در نخستین نشست مطبوعاتی خود گروه داعش را آنتی تز حقوق بشر توصیف کرد و گفت که وجود آن در کنار شیوع ابولا یکی از دو بحران عظیمی است که جهان با آنها رو‌به‌رو است.

زید هشدار داد که کاهش بودجه شورای حقوق بشر سازمان ملل می‌تواند منجر به موارد نقض حقوق بشر از نوعی که داعش به آنها دست می‌زند، شود. وی افزود که با کاهش بودجه این شورا، نه بر این‌گونه اقدام‌ها نظارتی صورت می‌گیرد و نه عاملان آنها مجازات خواهند شد.

کد N543088