علم الهدی: برخی روحانیون انگل جریان روحانیت هستند و فکر می کنند اصلا آمریکایی وجود ندارد

مهر نوشت:

آیت الله علم الهدی گفت: برخی روحانیان تنها به منبر رفتن اکتفا می‌کنند و نمی‌خواهند خود را با جریان‌های کذب درگیر کنند، این‌ها یک انگل در جریان روحانیت هستند، احساس می‌کنند تنها درس دادن کفایت می‌کند و فکر می‌کنند که اصلا آمریکایی وجود ندارد.
آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر پنجشنبه در "همایش ملی تبلیغ جمعیت" که در هتل خاتم مشهد مقدس برگزار شد گفت: موج سازی‌های منفی مهم‌ترین آفت امروز جامعه اسلامی است، یکی از سایت‌ها چند روز پیش عنوان کرده بود که آقای وزیر ارشاد تحت تاثیر دلواپسان قرار نگیرد، رسانه های ضد ارزشی اینگونه موج سازی می‌کنند در مقابل کسانی هستند که رسالت الله را در جامعه ترویج می دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خداوند از انسان می‌خواهد در مقابل همین موج‌سازی‌های اجتماعی مقاومت کند گفت: عملیات روانی بسیار تاثیرگذار است ما باید بتوانیم در مقابل این هجمه ها ایستادگی کنیم، پیامبر در همان زمان در مقابل تمام جوسازی‌ها ایستادگی کرد.

او به برخی دیگر از آثار موج منفی در جامعه اشاره کرد و گفت: برخی از افراد به صورت قدرتمند در کنار ولایت فقیه ایستاده‌اند، عده‌ای دیگر در این زمینه به صورت جدی در مقابل ولایت فقیه ایستاده اند. چند روز پیش يكي از طلبه ها در درس تفسير قرآن گفته بود كه بهتر است از صلح سخن بگويم و از 8 سال دفاع مقدس كه سراسر جنگ و خونريزی است کمتر حرف بزنيم، عده ای متاسفانه می خواهند با اين كار براي خود سواره نظام درست كنند.
استاد عالی حوزه گفت: برخی روحانیان نيز تنها به منبر رفتن اکتفا می‌کنند و نمی‌خواهند خود را با جریان‌های کذب درگیر کنند مهم ترین مشکل ما با این گروه است، این‌ها یک انگل در جریان روحانیت هستند، احساس می‌کنند تنها درس دادن کفایت می‌کند و انگار فکر می‌کند که اصلا آمریکایی وجود ندارد مرجع تقلیدی نیست ولایت فقیهی نیست، مهمترین نگرانی من نسبت به این جریان در حوزه است.

آیت‌الله علم الهدی گفت: امروز اسلام در موضعی قرار دارد که باید فرد در مقابل دشمنان خارجی و داخلی ایستادگی کند و اگر ایستادگی نکد بدون شک در صف انگلیس ایستاده است این روحانی که نسبت به نظام خود اعتقادی ندارد و بی‌تفاوت است درست در صف مقابل قرار گرفته و ناخودآگاه به یک مزودور تبدیل شده است.

امام جمعه مشهد مقدس با انتقاد از طلابی که نسبت به روضه‌هایی که خودشان می‌خوانند توجه نمی کنند گفت: بسیاری از کسانی که شب عاشورا از جبهه امام حسین(ع) جدا شدند همه عاشقانه علی(ع) را دوست داشتند پیرو مکتب شیعه بودند اما آن‌ها که رفتند کجا و ان‌ها که ماندند کجا. جایگاهشان به هیچ وجه قابل قیاس نیست.

او گفت: ما در زمان شاه در مقابل شکنجه تبلیغ می کردیم اما امروز باید در مقابل جوسازی‌های ایستادگی کنیم و امروز جریان های سیاسی لائیک کشور به این وضع بدي دچار شده‌اند و سعی می کنند جایی را برای خود در کشور پیدا کنند.


45231

 

کد N543059