معاون اول رئیس‌جمهور از شرکتهای دانش‌بنیان پردیس بازدید کرد

جهانگیری: حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان از سیاستهای جدی دولت است

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري

معاون اول رئیس جمهور در جریان سفر به شهر جدید پردیس، از شرکت‌های دانش بنیان زیر مجموعه پارک فناوری پردیس بازدید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسحاق جهانگیری امروز (پنج شنبه) پس از افتتاح مجتمع جدید پژوهشکده علوم شناختی، از برخی شرکتهای دانش بنیان فعال در شهر جدید پردیس از جمله شرکتهای دانش بنیان "پویش دارو" و "الکترونیک برتر" که به ترتیب در حوزه تولید داروهای نوترکیب و ساخت تجهیزات پزشکی فعال هستند بازدید کرد.

معاون اول رئیس جمهور در این بازدیدها ضمن گفتگو با پژوهشگران و متخصصان فعال در این شرکتهای دانش بنیان، در جریان آخرین روند تبدیل ایده به محصول و تکمیل زنجیره تجاری سازی در حوزه های تولید دارو و تجهیزات پزشکی قرار گرفت.

جهانگیری همچنین با حضور در پارک علم و فناوری پردیس از نمایشگاه محصولات پیشرفته شرکتهای دانش بنیان عضو پارک علم و فناوری پردیس بازدید کرد.

وی در حین این بازدیدها در جریان صرفه جویی ارزی، رشد صادرات کشور و ایجاد اشتغالزایی قرار گرفت، گفت: حمایت از شرکتهای دانش بنیان یکی از سیاستهای جدی دولت است؛ شرکتهای دانش بنیانی که در پردیس مورد بازدید قرار گرفتند محصولات خوبی از ابتدا طراحی و تولید و در بازار عرضه می کنند.

معاون اول رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد: با بکارگیری حداکثری نیروهای تحصیل کرده کشور در بازار فعالیتهای دانش بنیان، توسعه آینده کشور بر مبنای توسعه علمی رقم بخورد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مهندس محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و سیدحسین هاشمی استاندار تهران، معاون اول رئیس جمهور را در بازدید از شرکتهای دانش بنیان همراهی می کنند.

لازم به ذکر است پارک فناوری پردیس از سال ۱۳۸۰ بعنوان اولین پارک فناوری کشور شکل گرفت که چشم انداز آن تبدیل شدن به بزرگ ترین منطقه نوآوری و تجاری سازی فناوری در غرب آسیا در افق سند چشم انداز ۲۰ ساله کشورو با جهت گیری قدرت اول علمی و فناوری منطقه است.

انتهای پیام

کد N543047