پوتین: اختلاف بین روسیه و آمریکا عواقب سنگینی دارد

آمريكا,روسيه,اوكراين

پوتین اعلام کرد که آمریکا به خاطر داشته باشد که اختلاف بین قدرت‌های هسته‌ای عواقب سنگینی برای ثبات استراتژیک خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از ریانووستی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز (پنجشنبه) در گفتگویی با روزنامه صربستانی پولتیکا اعلام کرد که روسیه امیدوار است آمریکا عواقب سخت و سنگین اختلاف میان قدرت‌های هسته‌ای جهان را که موجب اختلال در ثبات استراتژیک می‌شود، به یاد داشته باشد. این اولین بار نیست که روابط بین کشورهای ما سرد می‌شود.

رئیس جمهور روسیه گفت: ما امیدوار هستیم که شرکا متوجه این اختلاف که باعث برآشفته شدن روسیه می‌شود، باشند همچنین امیدوار هستیم که آنها به خطرهای یک اختلاف بین قدرت‌های برتر هسته‌ای جهان که تاثیرگذار بر ثبات استراتژیک هستند، واقف باشند. ما آماده‌ایم بر اساس برابری حقوق و در نظر گرفتن منافع دو طرف همکاری سازنده را گسترش دهیم.

به گفته وی، روسیه همیشه به دنبال روابط آزاد در شراکت با آمریکا بوده، اما به طور متناوب با تلاش برای دخالت در امور داخلی کشور مواجه شده است.

ولادیمیر پوتین افزود: آنچه که از آغاز امسال در حال رخ دادن است بیش از پیش طاقت فرساست. واشنگتن از میادین حمایت کرد و زمانی که طرفدارانش در کی‌یف علیه آنها برخاستند و جنگی داخلی به راه انداختند روسیه را متهم به برانگیختن جنگ نمود.

روابط روسیه و آمریکا پس از الحاق کریمه به روسیه به شدت تیره شد.

واشنگتن دولتمردان روس را متهم به ایجاد عدم ثبات در اوکراین کرده اما مسکو این مساله را رد می‌کند.

به دلیل بحران اوکراین، آمریکا و اتحادیه اروپا چندین سری از تحریمات را علیه روسیه اعمال کردند.

انتهای پیام

کد N542746