مقام‌های پلیس هنگ‌کنگ:

معترضان با نیروهای امنیتی همکاری کنند

سیاسی

تعدادی از معترضان امروز صبح به خیابان «لونگ وو» حمله کردند که در اثر آن سه مامور پلیس زخمی شدند.

مقام‌های پلیس هنگ کنگ امروز-پنجشنبه- از معترضانی که در خیابان‌ها مانده‌اند، خواستند تا با ماموران همکاری کنند و در این میان دو نفر از معترضان را به جرم انجام اقدام‌های نامناسب در انظار عمومی و توهین به ماموران ضد شورش بازداشت کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پرنسا لاتینا، تعدادی از معترضان امروز صبح به خیابان «لونگ وو» حمله کردند که در اثر آن سه مامور پلیس زخمی شدند.

معترضان در جریان حمله به سمت خیابان لونگ وو این خیابان را بستند و بسیاری از رانندگان خودرو‌ها نیز با توقف خود٬ ترافیک سنگینی در این خیابان اصلی شهر ایجاد کردند.

اعتصاب‌کنندگان هنگ‌کنگ با پرتاب بطری‌های آب به سمت پلیس و ماشین‌های در حال حرکت سعی در به هم زدن آرامش داشتند که ماموارن پلیس با اقدامی گسترده و دستگیری دو نفر از معترضان توانستند آرامش نسبی را به این منطقه بازگردانند.

مقام‌های پلیس امروز بار دیگر به معترضان هشدار دادند که به هم زدن آرامش و ایجاد ترافیک را تحمل نخواهند کرد و با اخلال‌گران به شدت برخورد می‌کنند.

معترضان که بیشتر آنها دانشجویان هستند، از مقام‌های دولت هنگ‌کنگ می‌خواهند تا با تغییر اساس‌نامه قانون در این کشور، دموکراسی را برقرار کنند و همین‌طور محدودیت‌های انتخابات انجمن‌های دانشجویی را حذف کنند.

کد N542628