نماینده زرند:عملکرد دولت گذشته به اسم اصولگرایان تمام شد/شانس بیشتر اعتدال گرایان در انتخابات مجلس

نماینده مردم زردند در مجلس معتقد است: در انتخابات مجلس دهم گروه های سیاسی چه اصلاح طلب و چه اصولگرا شانسی به اندازه اعتدال گرایان ندارند.

حسین امیری خامکانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص انتخابات مجلس دهم و میزان اقبال مردم به گروه های سیاسی گفت: اقبال مردم در این دوره به سمت اصلاح طلبان بیشتر است.
وی با اشاره به عملکرد دولت نهم و دهم و ناراضایتی گسترده مردم در اواخر این دولت گفت: عملکرد هشت ساله ی گذشته ی دولت قبل به اسم اصول گرایان تمام شده و می دانیم که عملکرد خوبی نبوده است. بخش های مختلف اقتصادی، اشتغال و حتی آرامش مردم هرچه را که نگاه می کنیم،پرونده ی خوبی به جای نمانده است.
وی افزود: در هشت سال گذشته احساس اقبال وجود ندارد وبه نظر می آید این اقبال بیشتر به سمت مخالفین دولت قبل باشد.
نماینده مردم زرند و کوهستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال اقبال مردم به اصلاح طلبان نسبت به اصولگرایان خاطر نشان کرد: عملکرد اقتصادی کشور و عملکرد هشت ساله ی گذشته نیرو های معتدل و اعتدالگرای، دو جناح را به فکر وا داشته که مردم چه انتخابی خواهند داشت.
وی تاکید کرد:واقعا احساس این است که معتدلین در هر دو جناح به این نتیجه رسیده اند که واقعا نباید در ایام انتخابات کشور را رها کرد تا شخص یا گروهی میدان را بدست بگیرد که تجربه تلخ گذشته احساس شود.
این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که یک فردی میتواند حتی بین اصلاح طلب ها یا حداقل معتدلین دو جناح که از عملکرد هفت هشت ساله ی گذشته راضی نیستند باعث وحدت بشود،خاطر نشان کرد:از هر دو جناح واقعا به این نتیجه رسیده اند که این بازی های سیاسی گاهی کار دست کشور میدهد و کشور را باید به صورت اصولی و با احزاب شناسنامه دار اداره کرد.
امیری خامکانی افزود: من فکر میکنم که در انتخابات مجلس شورای اسلامی مقداری باید بازی سیاسی حرفه ای تری را از سوی هردو جناح ببینیم که رعایت می شود و بیشتر به فکر توسعه ی کشور و اعتدال در کشور باشیم.
وی با تاکید بر این که البته این رعایت اعتدال بایستی باحفظ اعتقادات سیاسی و سلیقه های سیاسی خودمان باشد خاطر نشان کرد: اصول و اصلاح در اقتصاد و سیاست داخلی و خارجی کشور در هر دو بخش باید مد نظر باشد.
نماینده مردم زرند و کوهستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همه این حرف ها و تلاش ها باید در چار چوب قانون اساسی صورت بگیرد و من فکر می کنم لزوما در درنگاه اقتصادی و سیاسی ما اصلاحاتی ایجاد شود.
وی در خصوص این که با همه این رعایت ها میزان اقبال مردم به کدام جناح سیاسی بیشتر خواهد بود گفت: بستگی به عملکرد خوب هر یک از جناح ها دارد.در حال حاضرمجلس اصول گراست و دولت قبل نیزاصول گرا بود و مردم نیز هرسال نشان داده اند که باکسی اخوت نبسته اند.
امیری خامکانی ادامه داد: هر جناح و گروهی که عملکرد خوبی داشته باشد در این مدت باقیمانده مورد اقبال مردم قرار خواهند گرفت و من فکر می کنم که بلاخره اصول گرایان و اصلاح طلب ها عملکردشان برای مردم مهم تر از نامشان است.
وی گفت: البته فضای فعلی نشان میدهد که مردم به سمت اعتدال و معتدلین به جای تند رو ها حرکت بیشتری خواهند کرد و هم اصلاح طلبان و و هم اصول گرایان اگر بخواهند شانسی داشته باشند این شانس بیشتر بر دوش معتدلین و صاحبان افکار اعتدال گرایانه هر دو گروه سیاسی خواهد بود.

29/27

کد N542601