پایان مذاکرات سه جانبه کری ظریف و اشتون

مذاکرات سه‌جانبه وزیران خارجه ایران و آمریکا با حضور کاترین اشتون، نماینده 1+5 که از ساعت 13 به وقت محلی در هتل کوبورگ وین آغاز شده بود پس از حدود شش ساعت پایان یافت.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) جان کری و محمدجواد ظریف، وزیران خارجه ایران و آمریکا عصر روز چهارشنبه به وقت محلی با حضور نماینده اتحادیه اروپا و نماینده 1+5 در مذاکرات با ایران در ادامه مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در نیویورک دیدار کردند.

پیش از مذاکرات سه‌جانبه، جان کری و کاترین اشتون حدود یک ساعت در هتل کوبورگ با یکدیگر ملاقات کردند.

مذاکرات سه جانبه در سه نوبت انجام شد.

مذاکرات سه‌جانبه هیات‌های مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا از روز سه‌شنبه در وین در دو سطح معاونان و کارشناسی آغاز شده است.

کاترین اشتون و محمدجواد ظریف سه‌شنبه شب نیز به همراه معاونانشان در نمایندگی ایران در وین با یکدیگر دیدار کردند.

قرار است مذاکرات ایران و 1+5 روز پنج‌شنبه با حضور معاونان وزیران خارجه 1+5 برگزار شود، اما هنوز مشخص نیست تمامی اعضای این گروه بتوانند به موقع خود را به مذاکرات برسانند.

ظریف درباره مذاکرات روز پنج‌شنبه اعلام کرده است که این خواست جمهوری اسلامی ایران بود که علاوه بر مذاکرات با خانم اشتون و آمریکا، یک بار هم مذاکره با کل 1+5 باشد و به این دلیل است که روز پنج‌شنبه هم به مدت مذاکرات افزوده شد و این نشان‌دهنده اراده سیاسی در همه طرف‌ها است.

وی گفت: جلسه روز پنج‌شنبه فرصتی برای مرور موضوعات مختلف با همه اعضای 1+5 است، اما الزاما به معنای آن نیست که یک وضعیت جدید، مثبت و یا منفی پیدا شده است.

انتهای پیام

کد N542448