رهبر تایلند از احتمال تعویق انتخابات این کشور خبر داد

نخست وزیر موقت تایلند که در کودتای نظامی در این کشور به قدرت رسید در اظهاراتی گفت که احتمالا انتخابات آتی این کشور به رغم تعیین تاریخ اکتبر 2015 برای آن تا سال 2016 برگزار نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال پرایوت چان - اوچا که در جریان سقوط دولت تایلند در ماه مه طی یک کودتا، فرماندهی ارتش این کشور را برعهده داشت، در اظهاراتی که امروز (چهارشنبه) مطرح کرد گفت که نمی‌تواند اجرای نقشه راهی که پیشتر اعلام کرده بود و طی آن قرار بود قانون اساسی جدید در ژوئیه 2015 تصویب شده و انتخابات سراسری سه ماه پس از آن برگزار شود، را کنترل کند.

وی پیش از عزیمت به ایتالیا به منظور حضور در نشست رهبران آسیا و اروپا به خبرنگاران گفت: در خصوص این مساله من را تحت فشار قرار ندهید. من قبلا نیز این موضوع را گفته‌ام و این ختم کلام است. همه چیز وابسته به اجرای نقشه راه است و مساله این است که آیا ما می‌توانیم این نقشه راه را دنبال کنیم یا خیر.

وی در ادامه تاکید کرد که نمی‌تواند به تنهایی این فرآیند را به پایان برساند.

این در حالی است که پرایوت پیشتر مصرانه گفته بود که تاریخ اکتبر 2015 یک تاریخ موقتی است که وابسته به اجرای آرام برخی از تدابیر اجرا شده پس از کودتا در این کشور است.

وی خاطرنشان ساخت که انتقاد از این فرآیند می‌تواند چارچوب زمانی را با مشکل روبرو کند.

براساس قوانینی که توسط ارتش تایلند پس از کودتا در این کشور اعمال شد عملا انتقاد از مقامات جرم تلقی می‌شود.

ویسانو کریا - نگام معاون نخست وزیر تایلند که یک کارشناس حقوق است نیز اظهار داشت که انتخابات سراسری این کشور احتمالا تا سال 2016 برگزار نخواهد شد زیرا لازم است قوانینی برای برگزاری انتخابات تصویب شود.

انتهای پیام

کد N542410