نیکولا استورجن رهبر جدید اسکاتلند خواهد بود

سیاسی

نیکولا استورجن رهبر جدید حزب ملی اسکاتلند و بنابراین وزیر اول آن خواهد بود چرا که با خاتمه فرآیند معرفی گزینه‌ها طی امروز (چهارشنبه) وی تنها کاندیدای این سمت است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیکولا استورجن که معاون آلکس سالموند وزیر اول اسکاتلند بود اکنون در آستانه جانشینی وی در این مقام است.

آلکس سالموند پس از آنکه اسکاتلندی‌ها طی یک همه پرسی به مساله استقلال اسکاتلند از بریتانیا رای منفی دادند، استعفا داد.

ماه آینده میلادی در کنفرانس حزب ملی اسکاتلند رهبری استورجن در این حزب رسما تایید خواهد شد. پس از این اتفاق انتخاب وی به عنوان وزیر اول اسکاتلند باید توسط پارلمان اسکاتلند تصویب شود و حزب ملی اسکاتلند اکثریت شکننده‌ای در پارلمان دارند.

درک ماکای، رایزن تجاری حزب ملی اسکاتلند گفت:‌ من خوشحال هستم که نیکولا استورجن در مقام رهبری حزب ملی اسکاتلند جانشین آلکس سالموند خواهد شد. او رهبر جدید خوبی هم برای حزب و هم برای کشور ما خواهد بود.

استورجن 44 ساله به عنوان مغز متفکر کمپین استقلال اسکاتلند تلقی می‌شود. اسکاتلندی‌ها با 55 رای منفی و 44 رای مثبت رد همه پرسی تاریخ 18 سپتامبر را رقم زدند تا همچنان در بریتانیا باقی بمانند. لندن نیز وعده داد تا اختیارات پارلمان اسکاتلند را گسترش دهد.

انتهای پیام

کد N542354