علی شمخانی:

جنایات داعش موجب توجه دوباره جهانیان به گفتمان اسلام ناب شده است

سیاست خارجی

علی شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی عصر امروز در دیدار با رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: جنایات گروهک بعثی-تکفیری داعش در عراق و سوریه موجب توجه دوباره جهانیان به گفتمان اسلام ناب طراحی شده از سوی امام خمینی(ره) با محوریت وحدت و همدلی همه مذاهب اسلامی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شمخانی در این دیدار با تجلیل از تلاش رزمندگان مقاومت و ایستادگی مردم غزه و کرانه باختری در مقابل رژیم صهیونیستی، پیروزی تحسین برانگیز مقاومت در جنگ 51 روزه را حاصل پایبندی به آرمان فلسطین و فداکاری در برابر زیاده خواهی رژیم صهیونیستی دانست.

دبیر شورایعالی امنیت ملی کشورمان بر حمایت قاطع ایران از مقاومت و ملت مظلوم فلسطین و تداوم ارسال کمک های غذایی و دارویی به مردم غزه تاکید کرد و افزود: بازسازی غزه و ارتقاء توان دفاعی در برابر حملات رژیم کودک کش در دستور کار  ایران قرار دارد.

وی با انتقاد از عملی نشدن وعده های کمک مالی برای جبران خرابی های ناشی از بمباران های رژیم صهیونیستی در گذشته، نهادهای بین المللی را در عدم جلوگیری از گسترش خرابی ها و کشتار مردم بی دفاع مقصر دانست.

علی شمخانی حمایت گسترده و جهانی ملت های مختلف از مردم غزه را حاصل روشن شدن ماهیت اشغالگری صهیونیست ها و رسوایی اهداف نظام سلطه در حمایت از آن دانست و تصریح کرد، کشورهایی که به صورت آشکار و پنهان با این رژیم همکاری می کنند نزد افکار عمومی جهانی مورد تنفر واقع می شوند.

شمخانی با تبیین اهداف واقعی نظام سلطه در ایجاد و راهبری گروههای تروریستی افزود: درگیر نمودن منابع انسانی، اقتصادی ودفاعی کشورهای اسلامی برای انحراف از توجه جهان اسلام به مسئله فلسطین و گسترش اختلافات برای تامین امنیت سرزمین های اشغالی پشت پرده شکل گیری گروههای تروریستی تکفیری است.

نماینده مقام معظم رهبری  با اشاره به برخی اقدامات مشکوک که با هدف زمینه سازی برای حضور گسترده نیروهای فرامنطقه ای به بهانه مبارزه با تروریسم در جریان است اظهار داشت: ما  ضمن آنکه به دقت و با حساسیت رفتار و اقدامات غیر سازنده برخی کشورهای منطقه و غربی را پیگیری می نماییم بر موضع اصولی خود در خصوص ضرورت توجه به منافع منطقه ای وتلاش برای ایجاد امنیت پایدار با استفاده از ظرفیتهای بومی تاکید می نماییم.

وی با غیر موثر و نمایشی عنوان کردن اقدامات ائتلاف به اصطلاح ضد تروریسم، بر تداوم حمایت همه جانبه ایران از دولتهای عراق وسوریه برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد و افزود: گروهکهای تکفیری به نام حمایت از اهل سنت بیشترین لطمات مادی و انسانی را متوجه  برادران وخواهران اهل سنت در کشورهای سوریه وعراق نموده اند.

رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز در این دیدار با قدردانی از حمایتهای رهبری، دولت ومردم جمهوری اسلامی ایران ار مقاومت فلسطین به تجربه های متعدد در عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به وعده ها و پیمان های آتش بس اشاره و بر آمادگی هر چه بیشتر گروه های مقاومت برای مقابله با تجاوز رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وی افزود؛ ما اعتقاد داریم که اراده ملت مان و مقاومتمان از اراده خداوند گرفته شده است و اسرائیل عملا وزن و اعتباری در برابر ما و ملت های آزاده جهان ندارد.