پس از وقفه‌ای کوتاه؛

مذاکرات سه جانبه ظریف، کری و اشتون از سر گرفته شد

سیاست خارجی

مذاکرات سه جانیه محمد جواد ظریف، کاترین اشتون و جان کری که پس از حدود سه ساعت پایان یافته بود، پس از وقفه‌ای کوتاه مجدد از سر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مذاکرات سه جانبه محمد جواد ظریف، کاترین اشتون و جان کری که ظهر امروز در هتل کوبورگ وین؛ محل اقامت وزیر امور خارجه کشورمان با 50 دقیقه تأخیر به دلیل اقامه نماز از سوی تیم هسته‌ای آغاز شد، پس از وقفه‌ای کوتاه مجدد از سر گرفته شد.

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا پیش از آغاز این نشست مذاکرات دو جانبه ای داشتند.

بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در راس تیم هسته ای به وین سفر کرد. معاونان ظریف، اشتون و کری دیروز دو دور مذاکرات هسته ای در وین داشتند. همچنین دو دور مذاکرات کارشناسی نیز روز گذشته بین کارشناسان دو تیم برگزار شد.

قرار است مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 از فردا پنجشنبه در وین برگزار شود.

وزیر امور خارجه کشورمان شب گذشته پس از دیدار با کاترین اشتون گفت که در این دور از مذاکرات در حال بررسی راه حل های ارائه شده برای پایان دادن به اختلافات هستیم. همان طور که بارها گفته شد اختلافات قابل توجهی وجود دارد اما این بدان معنا نیست که این اختلافات غیر قابل حل و فصل است.

مسئله غنی سازی و تعداد سانتریفیوژها ، موضوع اراک، فردو و نحوه لغو تحریم ها و همچنین دوره زمانی توافق جامع از موضوعات اصلی اختلاف بین دو طرف است. طرفین برای دستیابی به توافق جامع تا 24 نوامبر و حدود 6 هفته دیگر زمان دارند.

هنوز در مورد نحوه ادامه یا عدم ادامه مذاکرات پس از پایان مهلت تعیین شده و در صورت عدم توافق، برنامه ریزی نشده است.