رییس دادگستری سیستان و بلوچستان:

اگر مرزها تبدیل به فرصت شود، مرزنشینان بهترین مدافعان مرزها هستند

سيستان و بلوچستان,مرز

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: اگر مرزها به‌خوبی مدیریت شود تبدیل به فرصت خواهد شد و آن وقت مرزنشینان بهترین مدافعان مرز خواهند بود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی اظهار کرد: منطقه دشتیاری از ظرفیت‌های خوبی برخوردار بوده و دارای دو مرز آبی و خشکی است که با مدیریت و توجه بیشتر مسئولان می تواند به یک فرصت مناسب برای ارتزاق مرزنشینان و مبادلات با کشورهای همسایه تبدیل شود.

وی هم مرز بودن کشور ما با کشورهای مسلمان را یک فرصت دانست و افزود : مرزهای کشور ما به روی همه باز است و هیچگونه محدودیتی در این زمینه نداریم و همه باید به قانون و مقررات کشور احترام بگذاریم و به آن پایبند باشیم، همانگونه که کشورهای همسایه نیز به قوانین و مقررات احترام می گذارند.

حمیدی اظهار کرد: در چارچوب قوانین و مقررات باید به مرزنشینان اجازه داده شود تا از فرصت مرز استفاده و از آن ارتزاق کنند.

وی تاکید کرد: اگر مرزنشینان از فرصت مرز بهره‌مند شوند و از آن منتفع گردند بهترین مرزبانان و اولین مدافعان مرز خواهند بود.

وی وجود امنیت در استان و آرامش مردم را مشارکت خود مردم در ایجاد امنیت دانست و عنوان کرد: هیچگاه امنیت با سرنیزه و بدون خواست مردم به دست نیامده است.

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه اگر مردم منطقه در ایجاد امنیت مشارکت نداشته باشند امکان برقراری امنیت نیست، افزود: در دولت جمهوری اسلامی که مردم در زمینه های مختلف مشارکت حداکثری دارند تامین امنیت نیز با مشارکت آنان امکان پذیر است.

حمیدی بیان کرد: باید به مرزنشینان اعتماد شود؛ زیرا آنها در دفاع از مرز بهترین افراد هستند.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال اختلاف و فتنه در کشور است و دشمنی می کند و ما باید هوشیار باشیم و علمای ما نیز باید روشنگری نمایند و توطئه های دشمنان را برملا کنند. آنچه امروز کشور ما را در میان اقیانوس متلاطم ناامنی در منطقه تبدیل به جزیره امن کرده، بصیرت، اتحاد و همدلی مردم است.

حمیدی بیان کرد: دشمن می خواهد با ایجاد اختلاف در میان قومیت‌ها به اهداف شوم خود دست یابد، اما ملت ما با رهبری‌های پیامبرگونه امام (ره) و مقام معظم رهبری هیچگاه اجازه این کار را به آنها نداده است.

وی خاطرنشان کرد: نسلهای آینده با مرور تاریخ کشور بعد از انقلاب و مجاهدت‌های مردم در حفظ ارزش‌های آن به وجود کشور عزیزمان افتخار خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان افزود: باید قدر انقلاب و ارزش‌های آن را بدانیم و در حفظ آن کوشا باشیم و این تنها در سایه وحدت و همدلی امکان پذیر خواهد بود.

حمیدی تاکید کرد: نباید فریب تبلیغات دشمن را خورد تا خدشه‌ای به وحدت و همدلی وارد نشود و ملت ما باید هوشیارتر از قبل باشد.

وی با تاکید بر اینکه در نظام مقتدر نباید محرومیت وجود داشته باشد، افزود: در استان ما زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های خوبی برای رشد و شکوفایی وجود دارد و دولت باید با ایجاد اشتغال و توجه بیشتر به این ظرفیت‌ها چهره محرومیت را بزداید تا توسعه و آبادانی به‌دنبال آن به‌وجود آید.

انتهای پیام

کد N542137