العبادی:

داعش به شایعه پراکنی روی آورده است/بغداد امن است

آفریقا و خاورمیانه

نخست وزیر عراق با امن توصیف کردن پایتخت این کشور به شایعه پراکنی ها داعش برای اینکه وانمود کند به این شهر نزدیک است اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المسله، حیدر العبادی تاکید کرد: همه زوایا و ابعاد جنایت اسپایکر که در استان صلاح الدین رخ داد روشن خواهد شد و عاملان آن قصاص خواهند شد.

وی افزود: برخی مناطقی که جنایت در آن رخ داده است هنوز در اشغال داعش به سر می برد. جنگ با داعش ادامه دارد و نیروهای ارتش و مردمی در جبهه ها با تکفیری ها می جنگند.

نخست وزیر عراق افزود: بغداد امن است و تروریستها از آن دور هستند. نیروهای مسلح پیروزی های چشمگیری به دست آورده اند و مناطق بسیاری ازجمله در دیالی را آزاد کرده اند. نیروهای امنیتی پیشروی هایی در اطراف بغداد داشته اند و تروریست ها را از همه مناطق رانده اند و این مناطق به طور کامل امن است.

وی بیان کرد: روند تحولات در صلاح الدین به نفع نیروهای امنیتی عراق است. داعش به شایعه پراکنی برای منحرف کردن افکار عمومی روی آورده اند تا وانمود کنند به بغداد نزدیک شده اند یا وارد فرودگاه بین المللی بغداد خواهند شد. این شایعات پس از روحیه در هم گسیخته داعشی ها و ضربات مهلک است که این تروریست ها از نیروهای ارتش و مردمی دریافت کرده اند. اقدام برخی رسانه ها که در راستای ترویج این شایعات حرکت کردند نکوهیده است.

وی وعده آزادی قریب الوقوع تکریت را داد.