۰
سخنگوی دولت:

سقف تسهیلات تامین مسکن افزایش می‌یاید

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
هيات دولت,مسكن,سخنگوي دولت,محمدباقر نوبخت

سخنگوی دولت با اشاره به ضرورت تأمین مسکن برای اقشار کم درآمد، تصریح کرد: امروز هیأت وزیران برای اعطای وام مسکن به اقشار کم درآمد و زوج‌های جوان مصوبه‌ای را تصویب کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیأت وزیران در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: به مدت 5 تا 6 سال هرساله 300هزار مورد و جمعا 1800 واحد مسکونی تا انتهای برنامه ششم احداث می‌شود.

نوبخت با اشاره به این‌که این واحدهای مسکونی برای زوج‌های جوان و گروه‌های کم درآمد و زنان سرپرست خانوار به صورت با اولویت در نظر گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: در راستای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و احیای بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری این اقدام انجام می‌شود.

نوبخت در ادامه به اهداف مصوبه امروز دولت در مورد تأمین مسکن اقشار کم درآمد اشاره کرد و گفت: افزایش سقف تسهیلات تأمین مسکن برای کلان‌شهرها تا 50 میلیون تومان و مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت تا 4 میلیون تومان و سایر شهرها تا 30 میلیون تومان مد نظر است. و افزایش سقف تسهیلات این امکان را فراهم می‌کند که افراد متقاضی بتوانند نسبت به تأمین مسکن اقدام کنند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: با توجه به این‌که وجود بافت‌های فرسوده و ناکارآمد و سکونت‌گاه‌های غیررسمی در حاشیه شهرها به لحاظ اجتماعی آثار سوئی دارد و تخریب آنها نیز می‌تواند اثرات منفیی داشته باشد راه‌حل این بوده است که تسهیلات مناسب برای بافت‌های فرسوده و حاشیه شهرها برای احداث مسکن قرار دهیم.

نوبخت توضیح داد: در مدت زمان ساخت مسکن و انتقال به مسکن‌های جدید ، تسهیلات به عنوان ودیعه اسکان موقت به این افراد پرداخت می‌شود که در کلانشهرها 20 میلیون تومان، مراکز استانی بالای 200 هزار نفر جمعیت 15 میلیون تومان و سایر شهرها تا 10 میلیون تومان است وسود این تسهیلات برای تأمین مسکن 10 درصد و برای ودیعه مسکن 9درصد است که مابه‌التفاوت سود را معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری به دستور هیأت وزیران تأمین می‌کند.

نوبخت گفت: در نظر گرفتن تسهیلات برای تأمین مسکن اقشار کم درآمد به فضای اقتصاد کشور کمک می‌کند تا دولت بتواند سیاست خروج از رکود و افزایش تولید را با سرعت بیشتری انجام دهد چون اگر مسکن فعال شود تعداد زیادی از رشته‌های صنعتی فعال می‌شوند.

ادامه دارد...

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.