ابراز نگرانی رژیم صهیونیستی از حصول توافق هسته‌ای با ایران

رژيم صهيونيستي,توافق ژنو,توافق جامع هسته‌اي

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اذعان به نقش کلیدی ایران در منطقه خاورمیانه درباره توافقی که اجازه برخورداری ایران از توانایی اصلی هسته‌ای را بدهد، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با پایگاه خبری المانیتور درباره‌ روند مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت: من درباره‌ روش انجام مذاکرات قدرت‌های جهانی با ایران به رهبری آمریکا نگران هستم. ایران یک بازیگر اصلی در منطقه خاورمیانه است، بنابراین واضح است که در برقراری ثبات در این منطقه تاثیرگذار باشد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد: ایران به دنبال گسترش تسلط خود بر منطقه است.

وی افزود: ایرانی‌ها سرمایه مالی و انرژی زیادی را روی این مساله گذاشته‌اند، در حالیکه منافع منطقه‌ای دیگر بازیگران عرب به علاوه منافع آمریکا و غرب به خطر افتاده است.

یعالون گفت: حزب‌الله لبنان بعنوان یک پدیده بدون ایران وجود نخواهد داشت و در واقع نماینده‌ای از ایران است.

وی در ادامه اظهارات خصمانه‌اش علیه ایران مدعی شد که دخالت ایرانی‌ها در افغانستان برای مقابله با منافع غرب و کشورهای غربی با هدف تضعیف این کشور است چون ایران نمی‌خواهد یک کشور قوی یا حامی غرب را ببیند. این شرایط در عراق نیز روی داده است که بیشتر در آن از شیعیان حمایت کرده است.

یعالون گفت که ایران این اقدامات را با هزینه تحریم‌ها پرداخت کرد، اتفاقی که به دلیل فشارهای اقتصادی بر ایران موجب شد تا این کشور موضعش را تغییر دهد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ابراز تاسف کرد و گفت: اکنون شاهد این هستیم که غرب به ایران امتیاز می‌دهد و مذاکرات کنونی به نتیجه‌ای ختم خواهد شد که یک نتیجه مطلوب نخواهد بود.

وی در ادامه یک توافق خوب را توافقی دانست که تمام ظرفیت‌های هسته‌ای را در برگیرد و ایران نباید هیچگونه غنی سازی اورانیوم یا تولید پلوتونیوم داشته باشد و با چنین توافقی جهان می‌تواند به راحتی بخوابد.

یعالون تصریح کرد: در حال حاضر مساله‌ اصلی تعداد سانتریفیوژهای ایران است، اصلا چرا این کشور باید سانتریفیوژ داشته باشد.

وی ادعا کرد که ایران علاوه بر این به برنامه موشک بالستیک خود ادامه می‌دهد تا بتواند کلاهک هسته‌ای روی آنها نصب کند.

این مقام رژیم صهیونیستی همچنین به المانیتور گفت: ما باید آماده باشیم تا در هر شرایطی از خودمان دفاع کنیم. فشارهای دیپلماتیک با توجه به این که این کشور دیگر در انزوا قرار ندارد پایان یافته است،اما ما می‌دانیم چگونه شرایطی ایجاد کنیم که ایران برنامه‌ هسته‌ای‌اش را متوقف کند.

وی ابراز نگرانی کرد که با کاهش فشارهای دیپلماتیک ،تحریم‌ها نیز کمتر و گزینه نظامی غرب از روی میز مذاکره برداشته شده است اما تلاش می‌کند تا گزینه‌ نظامی اسراییل را احیا کند.

یعالون یک توافق بد را توافقی دانست که اجازه دهد ایران 5 هزار سانتریفیوژ بعلاوه تکنولوژی اصلی هسته‌ای‌اش را حفظ کند.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی که همواره از مخالفان اصلی مذاکرات هسته‌ای ایران بوده است. تنها دارنده سلاح هسته‌ای در خاورمیانه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N541973