انتقاد نبیه بری از شرایط خوب رهبران داعش و القاعده در زندان‌های لبنان

القاعده,لبنان,زندان,داعش

رئیس پارلمان لبنان در سخنانی عنوان داشت: موارد فرار سربازان از ارتش لبنان که ظرف روزهای گذشته رخ داد، مواردی فردی است که در تمام ارتش‌های جهان رخ می‌دهد اما نباید این مساله بزرگ جلوه داده شود و تفسیرهای مختلفی از آن صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در مصاحبه با روزنامه لبنانی السفیر گفت: مساله مهم این است که خاستگاهی برای این افراد وجود ندارد که این مساله از واکنش خانواده‌های افراد فراری و افراد نزدیک به آنها واضح و مشخص است و نباید هم اینچنین محیطی ایجاد شود.

وی افزود: در گذشته، تلاش‌های بسیاری صورت گرفت که ارتش لبنان را به بازی گرفته شده و تضعیف شود، اما این تلاش‌ها به شکست خورد و در آینده نیز به شکست خواهد انجامید.

بری عنوان داشت: دولت نباید هیچ محیط یا فضای مناسبی را برای تروریست‌ها به وجود آورد چراکه اگر در این زمینه کوتاهی کند مسئولیتی برابر با مسئولیت عاملان اقدامات تروریستی را بر عهده دارد.

وی افزود: به عنوان مثال رهبران داعش و القاعده در زندان رومیه هستند اما کوتاهی در نظارت در قبال اقدامات آنها وجود دارد و از این طریق این تروریست‌ها تحت حمایت قرار دارند. ما دستگاهی به ارزش 750 هزار دلار برای پارازیت‌اندازی در زندان خریداری کردیم، اما از این دستگاه تاکنون استفاده نشده است و غیر از آن نیز درهای سلول‌های زندان باز است و مسائل دیگری از این قبیل نیز وجود دارد.

وی فاش کرد: از میان شروط ربایندگان نظامیان لبنانی این بود که برخی از تروریست‌های بازداشت شده از وزارت دفاع به زندان رومیه انتقال یابند چراکه آنها در این زندان از امتیازات زیادی برخوردار هستند و امکانات برخی از بخش‌های این زندان به حد خدمات هتل‌ها می‌رسد.

انتهای پیام

کد N541918