نوبخت خبر داد:

افزایش سقف تسهیلات تامین مسکن/ وام مسکن ارزان شد

دولت

سخنگوی دولت در پایان جلسه هیات وزیران خبر از افزایش سقف تسهیلات تامین مسکن داد و گفت: سقف تسهیلات برای تامین مسکن برای کلانشهرها تا 50 میلیون تومان، برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار خانوار 40 میلیون تومان و برای سایر شهرها 30 میلیون تومان در جلسه هیات دولت تصویب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز خود در پایان جلسه هیات وزیران خبر از افزایش سقف تسهیلات تامین مسکن داد و گفت: سقف تسهیلات برای تامین مسکن برای کلانشهرها تا 50 میلیون تومان، برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار خانوار 40 میلیون تومان و برای سایر شهرها 30 میلیون تومان در جلسه هیات دولت تصویب شد.

وی با اشاره به مصوبه دیگر هیات دولت برای بافت های فرسوده افزود: به همین جهت تسهیلات ودیعه امکان موقت برای بافت های فرسوده در جلسه امروز هیات دولت تصویب شد که در کلانشهرها 20 میلیون تومان، شهرهای بالای 200 هزار جمعیت 15 میلیون تومان و سایر شهرها 10 میلیون تومان در نظر گرفته شود.

نوبخت با بیان اینکه این تسهیلات ارزان قیمت است، ادامه داد: سود در نظر گرفته شده برای تسهیلات تامین مسکن 10 درصد و برای تسهیلات ودیعه مسکن 9 درصد پیش‌بینی شده است.

سخنگوی دولت جامعه هدف این تسهیلات مسکن را زوج های جوان و بافت های فرسوده نام برد و تصریح کرد: با این مصوبه هم سقف وام بالا رفت و هم وام ارزان شد و مابه‌التفاوت آن را خود دولت تامین می کند.

ادامه دارد...