دائمی کردن بخشی از احکام بودجه هفته آینده در دستور کار مجلس

بودجه,بودجه 94

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت که لایحه مربوط به دائمی کردن بخشی از احکام بودجه هفته آینده در دستور کار مجلس قرار دارد.

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: لایحه اصلاح قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در کمیسیون مربوطه نهایی شده و هفته گذشته در مجلس اعلام وصول شد.

وی افزود: با توجه به تقاضای نمایندگان برای بررسی با اولویت، این لایحه در هفته آینده در دستور کار جلسات علنی مجلس قرار خواهد گرفت و رسیدگی به مواد این لایحه در صحن عملا آغاز خواهد شد.

جلیلی درباره آخرین وضعیت بررسی لایحه خروج از رکود در مجلس نیز خاطرنشان کرد: کمیسیون مشترک تا حد زیادی مواد مربوط به این لایحه را مورد رسیدگی قرار داده و هفته آینده رای‌گیری در مورد مواد این لایحه در کمیسیون انجام می‌شود تا بعد از پایان رسیدگی به لایحه اصلاح قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، لایحه خروج از رکود نیز تقدیم هیات رییسه مجلس شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: تلاش ما این است که تا پیش از ارائه لایحه بودجه 94، لایحه اصلاح قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در مجلس به اتمام برسد و حتی اگر فرصتی وجود داشته باشد لایحه رفع موانع تولید را نیز پیش از لایحه بودجه 94 مورد رسیدگی قرار دهیم.

وی گفت که کمیسیون‌های مربوطه و بخش‌های همکار مثل مرکز پژوهش‌ها، اتاق بازرگانی، دستگاه‌های تخصصی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور وقت زیادی گذاشتند تا این دو لایحه دولت به موقع به صحن علنی مجلس برسد.

به گزارش ایسنا، لایحه اصلاح قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و لایحه خروج از رکود مرداد ماه از سوی دولت تقدیم مجلس شده بود.

انتهای پیام

کد N541632