خرم در گفت‌وگو با ایلنا:

دیدار ظریف و كری به كاهش اختلافات كمك می‌كند

سیاست خارجی,جان كری,محمدجواد ظریف,سید علی خرم,مذاكرات هسته‌ای

همه این تلاش‌ها صورت می‌گیرد تا طرف‌های این پرونده، اطمینان حاصل کنند که قبل از مهلت سوم آذر همه شانس‌ها را مورد امتحان قرار داده‌اند و هیچ فرصتی حتی کوچک را نادیده نگرفته‌اند.

مشاور وزیر امور خارجه با بیان اینكه دیدار ظریف و كری به كاهش اختلافات كمك می‌كند، تاكید كرد: هرچه تیم مذاكره‌كننده ما دیدارها و گفت‌وگوهای بیشتری با هیات‌های مذاكره داشته باشد، به پیشبرد مذاكرات و كاهش اختلافات كمك می‌كند.

سیدعلی خرم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص مذاكرات اخیر هسته‌ای و دیدارها و گفت‌وگوهای دوجانبه و سه‌جانبه گفت: این دیدارها ضروری هستند چراكه مقدمات اجلاس و دور آتی مذاكرات را فراهم می‌كنند.

وی با بیان اینكه دیدار ظریف و كری به كاهش اختلافات كمك می‌كند، اظهار داشت: همه این تلاش‌ها صورت می‌گیرد تا طرف‌های این پرونده، اطمینان حاصل کنند که قبل از مهلت سوم آذر همه شانس‌ها را مورد امتحان قرار داده‌اند و هیچ فرصتی حتی کوچک را نادیده نگرفته‌اند.

سفیر و نماینده اسبق ایران در مقر اروپایی سازمان ملل متحد ادامه داد: دولت آمریکا می‌داند فرصت موجود، فرصتی طلایی است که نباید آن را از دست بدهد و اگر به نوعی توافق با ایران در پرونده هسته‌ای دست یابد، دستاوردی برای پیروزی در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس و فرصتی برای منزوی کردن تندروها در صحنه سیاست آمریکا خواهد بود. ولی کمبود زمان دولت آمریکا را برای دستیابی به این هدف در تنگنای جدی قرار داده است.

خرم در پایان تاكید كرد: هرچه تیم مذاكره‌كننده ما دیدارها و گفت‌وگوهای بیشتری با هیات‌های مذاكره داشته باشد، به پیشبرد مذاكرات و كاهش اختلافات كمك می‌كند.

کد N541539