امیرعبدالهیان خبر داد: 

برنامه ریزی برای دیدار رسمی ظریف از اوگاندا 

سیاست خارجی

 معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دیدار با مدیر منطقه ای وزارت خارجه اوگاندا گفت:  دیدار رسمی جناب آقای دکتر ظریف از اوگاندا در دست برنامه ریزی است.

 به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه بعد از ظهر روز گذشته مورخ 22 مهر ماه 1393 با آقای دوبلی مدیر کل منطقه ای وزارت امور خارجه اوگاندا ملاقات کرد .

امیر عبداللهیان در این ملاقات روابط با اوگاندا را با اهمیت توصیف کرد و گفت: دو کشور دارای ظرفیت های بالای همکاری های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستند و مطمئنم که گفتگوهای انجام شده در دومین نشست کمیته سیاسی به ریاست مدیران کل منطقه ای وزارت امور خارجه به توسعه بیش از پیش مناسبات بین دو کشور کمک خواهد کرد .

معاون وزارت امور خارجه کشورمان افزود : دو کشور علاوه بر همکاری های دوجانبه ، عضو سازمان کنفرانس اسلامی و جنبش عدم تعهد هستند و می توانند در مسایل منطقه ای و بین المللی نیز همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشند .

وی افزود : دیدار رسمی جناب آقای دکتر ظریف از اوگاندا در دست برنامه ریزی است .

 دوبلی مدیر کل منطقه ای وزارات امور خارجه اوگاندا نیز مذاکرات انجام شده در دومین نشست کمیته سیاسی را بسیار مفید توصیف کرد و بر آمادگی کشورش برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی تأکید نمود.