استاد مولایی «اکبرالقراء قرآن» دعوت حق را لبیک گفت

قرآن کريم

خادم‌القرآن، استاد ابراهیم پورفرزیب(مولایی) روز گذشته، ۲۲ مهرماه دعوت حق را لبیک گفت

خادم‌القرآن، استاد ابراهیم پورفرزیب(مولایی) روز گذشته، ۲۲ مهرماه دعوت حق را لبیک گفت

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این استاد بزرگ قرائت قرآن، مدتی بود که از بیماری رنج می‌برد و تا مدتی قبل در بیمارستان بستری بود. وی پس از ترخیص از بیمارستان، مدتی در منزل، تحت مراقبت‌های پزشکی قرار داشت اما در نهایت این «استادالاساتید» آموزش قرآن کریم در سن 86 سالگی، دعوت حق را لبیک گفت.

استاد مولایی، استاد مسلم آموزش قرائت قرآن، تسلط کاملی به اختلاف قرائت قرآن داشت و کتابی به نام «تهذیب القرائه» را در این زمینه در دو جلد به رشته تحریر درآورد که قرائت‌های صحیح از کتاب‌های مختلف از قرون اولیه اسلام در آن موجود است و در آن هر قرائتی را با تجوید کامل به نگارش درآورد. کتاب دیگر استاد مولایی کتاب «تجوید جامع» است.

بسیاری از استادان، پیشکسوتان و قاریان بین‌المللی کشورمان از شاگردان استاد مولایی بوده‌اند.

پیکر استاد پورفرزیب صبح روز جمعه، 25 مهرماه، از محل «صندوق اندوخته نیکان» واقع در تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نبش بزرگراه همت، تشییع می‌شود و براساس وصیت آن مرحوم در آرامگاه خانوادگی وی واقع در قطعه 2 بهشت زهرا(س) در تهران آرام خواهد گرفت.

همچنین مراسم ختم آن استاد فقید در روز یکشنبه، 27 مهرماه از ساعت 16 تا 17 در مسجد حجت‌ابن‌الحسن عسکری(عج) واقع در خیابان سهروردی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N541482