عضو نمایندگی ایران در سازمان ملل اعلام کرد

محکومیت اقدامات خشونت‌آمیز تروریستی‌های افراطی علیه زنان و دختران

جمهوری اسلامی ایران اقدامات غیر انسانی و خشونت آمیز گروه های تروریستی افراطی علیه زنان و دختران را محکوم نمود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) عضو نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز سه‌شنبه طی سخنرانی در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل در ارتباط با پیشرفت زنان ، ضمن اشاره به دستاوردهای حاصل شده در خصوص وضعیت زنان اظهار داشت: سال آینده بیستمین سالگرد چهارمین کنفرانس جهانی زن هم‌زمان با دستور کار توسعه بعد از سال 2015 را پیش رو داریم، این همزمانی نقطه عطف تاریخی برای ارتقاء جایگاه زنان در جهان در قالب دستورکار توسعه‌ای فراهم نموده است و جمهوری اسلامی ایران از موضوع ارتقاء وضعیت زنان در قالب اهداف توسعه بعد از سال 2015 حمایت می‌کند.

عضو نمایندگی کشورمان همچنین در این جلسه گفت: جمهوری اسلامی ایران ارتقاء وضعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دختران و زنان را به عنوان عنصر کلیدی در هرگونه سیاست گذاری، قانونگذاری و برنامه های ملی خود از جمله در چارچوب برنامه چشم انداز توسعه بیست ساله و با هدف ایجاد توازن در فعالیت های زنان در جامعه و محیط خانواده مد نظر قرار داده است.

کارشناس نمایندگی کشورمان در پایان اظهار داشت: گسترش افراط گرایی خشونت‌آمیز تهدیدی نسبت به حیات و حقوق انسانی زنان و دختران است. حضور زنان و دخترانی از کشورهای غربی در بین گروه های تروریستی افراطی هشداری برای کسانی است که رفتارهای دوگانه ای را در قبال مبارزه با تروریسم در پیش می گیرند. جمهوری اسلامی ایران اعمال خشونت و بربریت توسط گروه های افراطی تروریستی در هدف قرار دادن زنان و دختران و کشتار ، ربایش و اجبار آن ها به بردگی و ازدواج های اجباری با تروریست ها را به شدیدترین وجه محکوم می نماید.

انتهای پیام

کد N541444