درخواست مرسی از وکلای خود برای برگزاری یک کنفرانس خبری

مصر,اخوان المسلمين,رئيس جمهور

رئیس‌جمهور برکنار شده مصر بعد از سکوت 57 روزه خود از تیم وکلای مدافع خواست تا به منظور پاسخ به اتهامات وارد شده به وی مبنی بر جاسوس خواندن او، کنفرانس مطبوعاتی برگزار کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، محمد مرسی، رئیس‌جمهور برکنار شده مصر در داخل قفس اتهامات، شهادت سرلشکر عادل غرب، مسئول پرونده اخوانی در دستگاه امنیت کشور را مبنی بر جاسوس خواندن وی نپذیرفت.

محمد مرسی بعد از سکوت 57 روزه خود و در واکنش به جاسوس خواندن وی اعلام کرد: من وارد جزئیات نمی‌شوم و این محاکمه را قبول ندارم. با سرلشکر عادل غرب صحبت خواهم کرد.

مرسی از تیم وکلای مدافع خواست تا به طور رسمی از دادگاه و دادستانی کل درخواست کنند که علیه عادل غرب، اقامه دعوی کند چراکه او به کمیته عالی انتخابات که ناظر بر انتخابات ریاست‌جمهوری است و همچنین به اراده مردم مصر اهانت کرده است.

وی همچنین از شهروندان مصری و رئیس جمهوری مصر خواست تا علیه عادل غرب اقامه دعوی کنند.

محمد مرسی از وکلای مدافع خواست تا کنفرانس مطبوعاتی به نام مرسی تشکیل دهند و اعلام کنند که عادل غرب باید به خاطر آنچه که گفته مجازات شود.

عادل غرب اکنون مدیر اداره امنیت ملی کشور است و پیشتر مسئول پرونده فعالیت اخوانی‌ها در سال 1992 بود.

وی پیشتر در جلسه دادگاه در شهادت خود مطرح کرد که هدف اخوانی‌ها از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2012 به دست گرفتن قدرت برای محقق ساختن نقشه‌های اخوان‌المسلمین درخصوص نابودی کشور و از بین بردن نهادهای جامعه به نفع اسرائیل بود.

دادستان کل مرسی و 35 تن دیگر را به اتهام جاسوسی برای سازمان‌های خارجی، فاش کردن اسرار امنیتی و هماهنگی با گروه‌های تندرو برای اجرای عملیات تروریستی در داخل کشور متهم کرد.

انتهای پیام

کد N541250