جنبلاط: جبهه النصره را تروریستی نمی‌دانم!

سوريه,تروريسم,لبنان

رئیس حزب ترقی‌خواه سوسیالیست لبنان در شبکه تلویزیونی OTV لبنان خطاب به دروزی‌ها گفت: جبهه النصره تروریستی نیست و باید به وضعیت جدید عادت کرد!

رئیس حزب ترقی‌خواه سوسیالیست لبنان در شبکه تلویزیونی OTV لبنان خطاب به دروزی‌ها گفت: جبهه النصره تروریستی نیست و باید به وضعیت جدید عادت کرد!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، ولید جنبلاط، رئیس حزب ترقی‌خواه سوسیالیست لبنان اعلام کرد: جبهه‌النصره گروهی تروریستی نیست بلکه آنها شهروندان سوری هستند!

وی تاکید کرد: باید منافع ملی در نظر گرفته شود و به وضعیت جدید سوریه عادت کرد.

جنبلاط در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی OTV لبنان وابسته به جریان ملی آزاد به رهبری میشل عون خطاب به دروزی‌های ساکن لبنان و سوریه گفت: جبهه النصره و ارتش آزاد سوریه دشمن نیستند و باید با وضعیت جدید در سوریه کنار آمد.

جنبلاط طرف‌های لبنان را به کنار گذاشتن اختلافات داخلی به ویژه اختلافات مربوط به سوریه و حضور حزب‌الله در آنجا دعوت کرد.

رئیس حزب ترقی‌خواه سوسیالیست لبنان با این ادعا که دولت سوریه مسئول ترور پدرش کمال جنبلاط در نیمه دهه هفتاد قرن گذشته میلادی است، گفت: با این حال من به دمشق رفتم و با حافظ اسد، رئیس‌جمهور پیشین سوریه دیدار کرد. در این دیدار قراردادی مبنی بر حمایت لبنان از سوریه را به امضا رساندم.

در عین حال جنبلاط هماهنگی میان ارتش لبنان در سوریه با هدف مقابل با داعش و جبهه النصره را رد کرد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره اینکه چرا جبهه النصره را تشکیلاتی تروریستی نمی‌داند در حالی که این تشکیلات سربازان ربوده شده لبنانی را می‌کشد و در سطح بین‌الملل در ردیف گروه‌های تروریستی تقسیم‌بندی می‌شود، با اظهار بی‌اعتنایی به قوانین بین‌المللی گفت: درست نیست که ظلم را با ظلم پاسخ داد!

انتهای پیام

کد N541211

خواندنی از سراسر وب