• ۳بازدید
 در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل؛

 ایران اقدامات غیر انسانی  گروه‌های تروریستی افراطی علیه زنان و دختران را محکوم کرد

سیاست خارجی

عضو نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک گفت: گسترش افراط گرایی خشونت آمیز تهدیدی نسبت به حیات و حقوق انسانی زنان و دختران است. 

به گزارش خبرگزاری مهر، عضو نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز سه شنبه طی سخنرانی در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل در ارتباط با پیشرفت زنان، ضمن اشاره به دستاوردهای حاصل شده در خصوص وضعیت زنان اظهار داشت: سال آینده بیستمین سالگرد چهارمین کنفرانس جهانی زن همزمان با دستور کار توسعه بعد از سال 2015 را پیش رو داریم، این همزمانی نقطه عطف تاریخی برای ارتقاء جایگاه زنان در جهان در قالب دستورکار توسعه ای فراهم کرده است و جمهوری اسلامی ایران از موضوع ارتقاء وضعیت زنان در قالب اهداف توسعه بعد از سال 2015 حمایت می کند.

عضو نمایندگی کشورمان همچنین در این جلسه گفت: جمهوری اسلامی ایران ارتقاء وضعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دختران و زنان را به عنوان عنصر کلیدی در هرگونه سیاست گذاری، قانونگذاری و برنامه های ملی خود از جمله در چارچوب برنامه چشم انداز توسعه بیست ساله و با هدف ایجاد توازن در فعالیت های زنان در جامعه و محیط خانواده مد نظر قرار داده است.

کارشناس نمایندگی کشورمان در پایان اظهار داشت: گسترش افراط گرایی خشونت آمیز تهدیدی نسبت به حیات و حقوق انسانی زنان و دختران است. حضور زنان و دخترانی از کشورهای غربی در بین گروه های تروریستی افراطی هشداری برای کسانی است که رفتارهای دوگانه ای را در قبال مبارزه با تروریسم در پیش می‌گیرند.

جمهوری اسلامی ایران اعمال خشونت و بربریت توسط گروه های افراطی تروریستی در هدف قرار دادن زنان و دختران و کشتار، ربایش و اجبار آن ها به بردگی و ازدواج های اجباری با تروریست‌ها را به شدیدترین وجه محکوم می‌کند.

کد N541198

وبگردی