رئیس حزب جوانان ایران اسلامی:

وحدت جبهه پایداری با دیگر اصولگرایان دور از ذهن است

اصلاح‌طلبان,اصولگرايان,وحدت,انتخابات مجلس

رئیس حزب جوانان ایران اسلامی اظهار کرد: اصولگرایان به دنبال ایجاد وحدت هستند اما وحدت میان جبهه پایداری با دیگر اصولگرایان با توجه به اختلافات آشکارشان دور از ذهن است.

رئیس حزب جوانان ایران اسلامی اظهار کرد: اصولگرایان به دنبال ایجاد وحدت هستند اما وحدت میان جبهه پایداری با دیگر اصولگرایان با توجه به اختلافات آشکارشان دور از ذهن است.

محمد میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: دولت کنونی، اصلاح‌طلب نیست؛ اما اصلاح‌طلبان چه در داخل دولت و چه در فضای مدنی به پیشبرد اهداف آن کمک می‌کنند. این اتفاق نظری است که با کمک آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، آقای خاتمی و آقای عارف ایجاد شد.

وی با اشاره به تأسیس بنیاد ایرانیان توسط محمد عارف خاطرنشان کرد: رسم است که کسی که در انتخابات شکست می‌خورد حزب تشکیل می‌دهد. حالا آقای دکتر عارف که شکست نخورده و خودش به دلایل منطقی به نفع آقای روحانی کنار کشیده است به جای تأسیس حزب، بنیادی را تأسیس کرده‌اند.

این فعال سیاسی همچنین افزود: بنیاد ایرانیان حزب نیست و نمی‌خواهد انشعابی میان اصلاح‌طلبان ایجاد کند. وی یک وزنه سیاسی اصلاح‌طلب هستند که علاقه‌مندی خودشان را دارند و ایجاد یک بنیاد توسط او نمی‌تواند به معنای انشعاب تلقی شود.

میرزایی در ادامه تصریح کرد: این‌که به تازگی اخباری مبنی بر ایجاد حزب، NGO و یا بنیادهایی را توسط اصلاح‌طلبان می‌شنویم به معنای آن نیست که آنان وحدت نظر ندارند، بلکه دلیلش به باز شدن فضای اجتماعی و مدنی جامعه و علم اصلاح‌طلبان به ضرورت وجود آنها باز می‌گردد.

وی تلاش اصولگرایان جهت ایجاد وحدت را یک امر طبیعی خواند و گفت: بالاخره اصولگرایان نیز در دولت قبل ظرفیتی داشتند و رأی قدرت‌های اجرایی کشور به دستشان بود. حالا درست است که از بدنه دولت کنار نرفتند چون این دولت حذفی عمل نکرده است اما می‌خواهند تلاش کنند تا با وحدت انتخابات آتی را به دست آورند.

وی ادامه داد: البته به نظر من وحدت اصولگرایان در حالی که با جبهه پایداری اختلافات آشکاری دارند دور از ذهن است. به نظر من اصولگراهای میانه رو با اصلاح‌طلبان نزدیکی بیشتری دارند.

انتهای پیام

کد N541171