با اشاره به مصوبه مجلس عوام انگلیس؛

منصوری آرانی: به رسمیت شناختن کشور فلسطین به دلیل فشار افکار عمومی بود

فلسطين

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس با اشاره به مصوبه مجلس عوام انگلیس در به رسمیت شناختن کشور فلسطین ابراز امیدواری کرد که حقوق فلسطینیان نیز به صورت کامل به رسمیت شناخته شود.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: طرحی که در مجلس عوام انگلیس به تصویب رسید اگرچه دیرهنگام است اما مثبت ارزیابی می‌شود.

وی افزود: مولفه‌های مختلفی منجر به تصویب این طرح در مجلس عوام انگلیس شده که مهم‌ترین آن فشار افکار عمومی است مخصوصا جنگ اخیر و کشتارهای وحشیانه‌ای که اسرائیلی‌ها در غزه داشتند و انسان‌های بیگناه و کودکان را به خاک و خون کشیدند تاثیرات زیادی بین مردم از جمله در اروپا داشت.

نماینده مردم آران و بیدگل در مجلس ادامه داد: کشورهای غربی که خودشان رژیم صهیونیستی را تاسیس کرده بودند حالا در مسیری حرکت می‌کنند که فلسطین را به رسمیت می‌شناسند. ما امیدواریم این به رسمیت شناختن همه‌شمول شود و حقوق فلسطینیان به صورت کامل با فشار مردم و جهاد مردم فلسطین محقق شود و به رسمیت شناخته شود.

منصوری آرانی درباره تاثیر مصوبه مجلس عوام انگلیس در مواضع دولت این کشور، خاطرنشان کرد: در انگلستان اکثریت مجلس، دولت را تشکیل می‌دهند و در حال حاضر حزب حاکم بیشترین نمایندگان را در مجلس دارد و دولت سایه هم در مجلس تشکیل می‌شود. عمدتا طرح‌هایی که مجلس عوام به تصویب می‌رساند از سوی دولت هم تایید می‌شود و دولت در همان مسیر حرکت می‌کند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس اضافه کرد: من فکر نمی‌کنم دولت انگلستان غیر از آنچه مجلس عوام انگلیس تصویب کرده اقدامی انجام دهد مگر فشار صهیونیست‌ها و لابی صهیونیسم آنقدر قوی باشد که دولت انگلستان اقدامی برخلاف پارلمان انجام دهد که این خودش می‌تواند هم در انگلستان و هم در بین مردم و رسانه‌های این کشور و حتی اروپا چالش ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N540935