گفت‌وگوی مقامات نظامی هند و پاکستان درباره خشونت‌های کشمیر

مقامات بلندپایه ارتش هند و ارتش پاکستان امروز (سه شنبه) درباره درگیری‌های اخیر در طول مرز دو کشور در منطقه کشمیر گفت‌وگو کرده و ابراز امیدواری کردند این خشونت‌ها که در هفته گذشته جان 20 نفر را گرفت پایان یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مدیر بخش عملیات‌های نظامی ارتش پاکستان با همتای هندی خود از طریق یک خط تلفن مستقیم نظامی گفت‌وگو کرده تا نگرانی خود را بابت اقدامات نیروهای مرزبانی هند و آتش مداوم آن‌ها به سوی مردم غیرنظامی بدون تحریک قبلی اعلام کند.

یک مقام پاکستانی گفت که امروز وقفه‌ای در درگیری میان نیروهای دو طرف ایجاد شده است.

ارتش پاکستان در بیانیه‌ای گفت: روز دوشنبه و سه شنبه گروهی از صلح‌بانان سازمان ملل به روستاهای محل درگیری در نزدیکی شهر سیالکوت واقع در بخش پاکستانی کشمیر رفته و از آن‌ها بازدید کردند. دو مقام پاکستانی از اعلام پاسخ هند درباره خشونت‌ها در کشمیر که در تاریخ پنج اکتبر آغاز شد خودداری کرده و نام خود را فاش نساختند.

در بیانیه ارتش پاکستان آمده است: از اول اکتبر به بعد هند مسئول 50 مورد نقض آتش‌بس در خط مرزی و خط کنترل تحت نظارت سازمان ملل در کشمیر که در مناطق کوهستانی امتداد دارد بوده است.

از طرف دیگر سید اکبرالدین سخنگوی وزارت امور خارجه هند نیز گفت که این کشور بروز خشونت در خط کنترل در کشمیر را نمی‌تواند بپذیرد.

انتهای پیام

کد N540876