اقدام پلیس هنگ‌کنگ در از میان برداشتن موانع معترضان با پتک و اره

صدها تن از ماموران پلیس هنگ‌کنگ امروز (سه‌شنبه) برای از بین برداشتن موانع معترضان حامی دموکراسی در نزدیکی دفاتر دولتی و مرکز تجاری این دولت شهر، از پتک و اره‌ استفاده کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از دو هفته اعتراضات، در دو روز اخیر این تازه‌ترین عملیات پلیس برای از بین برداشتن موانع معترضان حامی دموکراسی محسوب می‌شود. این بن‌بست سرخوردگی‌ها در هنگ‌کنگ را تشدید کرده و حمایت عمومی از این جنبش حامی دموکراسی را کاهش داده است.

پلیس هنگ‌کنگ که به خاطر استفاده از گاز اشک‌آور و باتوم در 24 ساعت نخست اعتراضات مورد انتقاد قرار گرفت. رویکرد صبورانه‌تری را پیش گرفت و منتظر ماند تا معترضان برای پاکسازی برخی راه‌های اصلی این دولت شهر تحت فشار عمومی قرار گیرند.

برخی از قدرتمندترین غول‌های هنگ‌کنگ پیش‌تر به این معترضان حامی دموکراسی هشدار داده بودند که هرگونه اقدام برای اشغال قلب این دولت شهر می‌تواند باعث بی‌ثباتی هنگ‌کنگ شود.

انتظار می‌رود که این تنش‌ها در روز چهارشنبه بیشتر شود چرا که رانندگان تاکسی که می‌گویند کسب و کارشان حدود 50 درصد کاهش داشته، تهدید کرده‌اند که اگر معترضان حامی دموکراسی راه‌ها را باز نکنند، آن‌ها موانع را برخواهند داشت. رانندگان تاکسی و کامیون در میان افرادی بودند که روز دوشنبه تلاش کردند تا موانع چیده شده توسط معترضان حامی دموکراسی را از میان بردارند.

روز دوشنبه پس از آنکه ماموران پلیس برای کاهش بار ترافیکی برخی از موانع را برداشتند، صدها تن از مردم که برخی از آن‌ها ماسک‌های پزشکی به صورت داشته و به اهرم و قیچی مجهز بودند به خیابان‌ها آمده، موانع را از میان برده و با معترضان درگیر شدند.

پلیس می‌گوید برداشتن موانع با هدف کاهش بار ترافیکی صورت گرفته و معترضان می‌توانند در خیابان بمانند.

پلیس امروز با استفاده از اره‌های زنجیری ساختارهای از جنس بامبو بلند را کوتاه کرده و با استفاه از پتک موانع بتنی مقابل ساختمان بانک هنگ‌کنگ چین را برداشتند.

یکی از معترضان گفت: پس از آنکه پلیس این موانع را بردارد دوباره آن‌ها را خواهیم ساخت. ما به صورت فیزیکی با پلیس درگیر نمی‌شویم.

به گفته خبرنگاران در عملیات امروز پلیس حدود 150 مامور شرکت داشتند.

انتهای پیام

کد N540687