بروجردی:

صحبت‌های سعود الفیصل درباره ایران به خاطر کبر سن و بیماری است

مجلس شوراي اسلامي,علاء الدين بروجردي

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: به نظر می‌رسد صحبت‌های سعود الفیصل به خاطر کبر سن و بیماری باشد.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: به نظر می‌رسد صحبت‌های سعود الفیصل به خاطر کبر سن و بیماری باشد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علاء الدین بروجردی در حاشیه مراسم ختم دختر حجت‌الاسلام تقوی در جمع خبرنگاران در واکنش به صحبت‌های وزیر خارجه عربستان که ایران را یکی از عوامل ناامنی منطقه دانسته بود اظهار کرد: به نظر می‌رسد باید این صحبت‌ها را به حساب کبر سن و بیماری آقای سعودالفیصل بگذاریم.

وی گفت: مطالبی که ایشان گفته سنخیتی با عملکرد و کارنامه جمهوری اسلامی ایران ندارد، ما دولتی هستیم که حتی دشمن شماره یکمان یعنی آمریکا معتقد به نقش سازنده جمهوری اسلامی در منطقه است و معتقدند که بدون حضور ایران امکان حل بحران‌های منطقه وجود ندارد.

وی ادامه داد: نقش جمهوری اسلامی در طول 4 سال گذشته که از بحران سوریه می‌گذرد کاملا مشخص است و ما سردمدار حرکات ضدتروریستی در منطقه هستیم ضمن اینکه خودمان از بزرگترین قربانیان تروریسم به حساب می‌آییم، نقشی هم که ما در عراق ایفا کرده‌ایم به اعتراف رسمی دولت عراق نقش کاملا سازنده‌ای بوده است.

بروجردی همچنین یادآور شد: اگر لفظ اشغالگری زیبنده کشوری باشد،‌ زیبنده عربستان سعودی خواهد بود که مردم بدون دفاعی را در بحرین تحت عنوان حضور نیروهای سپر جزیره سال‌هاست اشغال کرده و یک تخلف آشکار صورت داده است.

این نماینده اصولگرای مجلس در پاسخ به این سوال که دلیل حضور نداشتنش در همایش وحدت اصولگرایان چه بوده است خاطرنشان کرد: می‌دانید که ما در تعطیلی مجلس بودیم و من هم در بروجرد بودم، مگر کسی مخالف اصولگرایی است!

بروجردی همچنین در واکنش به شایعه توافق پنهان ایران و ترکیه برای وارد نشدن به کردستان عراق و سوریه بیان کرد: من حداقل از چنین توافقی مطلع نیستم، واقعیت این است که مجموعه سیاست‌های ترکیه در ارتباط با بحران سوریه و عراق و دفع داعش قابل قبول نیست و تروریست‌ها جز عامل کشتار و ایجاد تفرقه در جهان نیستند، به نظر می‌رسد که ترکیه تجدیدنظری در سیاست‌هایش نسبت به مواجهه با داعش داشته باشد.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس در پایان درباره ناامنی‌های مرز شرقی کشور اظهار کرد: واقعیت این است که همسایگان ما کشورهایی هستند که کاملا ناامنی را به منطقه و کشور ما صادر می‌کنند و از این مساله بسیار گله‌مندیم به خصوص از کشور پاکستان که با ما قرارداد امنیتی دارد و توقع داریم در این زمینه همکاری بیشتری با ما داشته باشد.

انتهای پیام

کد N540574