در دیدار اوباما با روسای نظامی 20 کشور؛

استراتژی مقابله با داعش امشب بازبینی می‌شود

اوباما,داعش

رییس‌جمهوری آمریکا، امروز (سه‌شنبه) در نشستی با رهبران نظامی 20 کشور جهان شامل ترکیه و عربستان سعودی استراتژی مقابله با گروه داعش را اعلام می‌کند.

رییس‌جمهوری آمریکا، امروز (سه‌شنبه) در نشستی با رهبران نظامی 20 کشور جهان شامل ترکیه و عربستان سعودی استراتژی مقابله با گروه داعش را اعلام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، حدود سه هفته پیش از انتخابات کنگره‌ای آمریکا که به عنوان رفراندومی در دولت کنونی دانسته می‌شود، باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا قصد دارد تا به مردم آمریکا و متحدان خارجی‌اش تعهداتش را برای نابودی گروه تروریستی داعش نشان دهد.

ژنرال مارتین دمپسی، رییس ستاد مشترک ارتش ریاست این نشست را برعهده دارد و اوباما به همراه رؤسای دفاعی خارجی ساعت 3 به وقت محلی در پایگاه نیروی هوایی اندروز در بیرون ایالت واشنگتن جهت گفت‌و گو درباره اقدامات ائتلاف ضد داعش حضور پیدا می‌کند.

جان مک کین، سناتور جمهوری‌خواه و منتقد اوباما با اشاره به پیشرفت‌های گروه داعش گفته است: ما در حال باخت و آن‌ها در حال پیروز شدن‌ هستند.

نمایندگان کشورهای استرالیا، بحرین، بلژیک، کانادا، دانمارک، مصر، فرانسه، آلمان، عراق، ایتالیا، اردن، کویت، لبنان، هلند، نیوزلند، قطر، عربستان، اسپانیا، ترکیه و امارات قرار است در این نشست شرکت کنند.

در همین حال، کلونل اد توماس، سخنگوی دمپسی نیز اعلام کرد: هیچ سیاست‌گذاری مهمی قرار نیست در این نشست صورت گیرد. وی درباره علت این نشست گفت: این دیدار برای گفت‌و‌گو درباره رویکردها، چالش‌ها و راه‌های پیش‌رو برگزار می‌شود.

هم‌چنین حضور ترکیه در این نشست کلیدی خواهد بود. آنکارا اخیراً برای فرستادن نیروی زمین به سوریه و مقابله با داعش به شدت تحت فشار بوده است.

ترکیه تاکنون به آمریکا اجازه استفاده از پایگاه هوایی آن را برای مقابله با داعش نداده اما با واشنگتن برای آموزش شورشیان سوریه به توافق رسیده است. دولت ترکیه جزئیاتی درباره این توافق ارائه نداده است.

انتهای پیام

کد N540518