عصبانیت نتانیاهو از اظهارات بان کی مون در غزه

جنگ,غزه,نتانياهو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خشم خود را نسبت به سخنان دبیرکل سازمان ملل در خصوص میزان تخریب‌های ناشی از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ابراز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خشم خود را از اظهارات بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل که در خصوص میزان تخریب‌های ناشی از تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه و ادامه سیاست‌ ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری مطرح شد، اظهار کرد.

روزنامه عبری‌زبان معاریو نیز نوشت: نتانیاهو آژانس کار و امدادرسانی آوارگان فلسطینی (آنروا) را نیز مورد انتقاد شدید قرار داده و اعلام کرد که این آژانس برخی از موشک‌هایی را که در مخفیگاهی در یکی از مدارس وابسته به خود پیدا کرده بود به نیروهای حماس تحویل داده است.

نتانیاهو افزود: این سازمان بین‌المللی پس از اینکه به حماس اجازه داد از تاسیسات آن برای شلیک موشک به سمت اسرائیل استفاده کند و سلاح‌هایی را در این تاسیسات مخفی کند.

وی مدعی شد، شلیک موشک‌ها از غزه به دلیل اشغال آن توسط اسرائیل نیست چرا که "اسرائیل از هر سانتیمتری از نوار غزه خارج شده است و تمامی شهرک‌های یهودی‌نشین در آنجا را تخلیه کرده است" علت این اقدامات حماس این است که این جنبش به مرزهای 1967 بسنده نکرده و این جنبش خواهان تخریب اسرائیل است و به هیچ‌وجه موجودیت اسرائیل را در هر مرزی به رسمیت نمی‌شناسد.

در همین حال روزنامه معاریو گزارش داد که بان کی مون با تزیپی لیونی، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی و اسحاق هرتزوگ، رهبر حزب مخالف کارگر دیدار کرد و هرتزوگ انتقاد شدیدی از نتانیاهو مطرح ساخته و وی را به از دست دادن فرصت تاریخی دست داده برای اجرای طرح صلح عربی متهم کرد.

انتهای پیام

کد N540475