معاون حقوقی وزارت ارتباطات:

مرکز تحقیقات وزارت ارتباطات باید احیا شود

معاون حقوقی وزارت ارتباطات: نگاه ما به مجلس نگاه فرصت است و از مجلس انتظار کمک داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براری در پنجمین نشست معاون امور مجلس ریاست جمهوری با معاونین و مشاورین و مدیران کل امور مجلس دستگاه‌های اجرایی با بیان اینکه مجلس پل ارتباطی سه قوه مقننه،‌ قضایی و اجرایی کشور است اظهار کرد: نگاه ما در معاونت پارلمانی وزارت ارتباطات به سه قوه کشور به عنوان فرصت برای ارتقا این وزارتخانه است.

وی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته وزارت ارتباطات از سوی قوای سه گانه آسیب دیده است و انحلال مرکز تحقیقات وزارت ارتباطات را شاهد بودیم گفت:‌ 731 هزار از جمعیت دانشجویی کشور در حوزه وزارت ارتباطات مشغول به تحصیل هستند بنابراین مرکز تحقیقات این وزارتخانه به عنوان یک قطب علمی باید احیا شود.

معاون پارلمانی وزارت ارتباطات در ادامه با اقدامات این معاونت در تنظیم روابط با مجلس اشاره کرده و گفت: کمیته بررسی و تبیین طرح ها و لوایح در وزارت ارتباطات تشکیل شده است و هر هفته سه‌شنبه جلسه دارد. همچنین ما حضور مستمر مقام عالی وزارت در مجلس را در برنامه هایمان داریم و دکتر واعظی هر سه‌شنبه در مجلس حضور پیدا می‌کنند.

وی اضافه کرد: نگاه ما به مجلس نگاه فرصت است و از مجلس انتظار کمک داریم و همچنین از دیگر اقدامات ما حضور موثر در مناطق زلزله‌زده و سیل زده است که بسیار آثار مثبت داشته و همه نمایندگان از این بابت از ما سپاسگذار هستند.

براری با اشاره به اینکه هر دوشنبه از تعدادی نمایندگان برای ارائه برش منطقه‌ای برنامه های وزارت ارتباطات به آنها دعوت می کنیم افزود: در این جلسات که هر دوشنبه برگزار می‌شود برنامه هایمان را در حوزه انتخابی هر نماینده در اختیارشان می گذاریم و همچنین با حضور در استانها با هماهنگی مجمع نمایندگان به صورت هفتگی برش استانی وزارت ارتباطات را در آن جلسات تبیین می کنیم و در این راستا وزیر ارتباطات در هفته دولت به 10 استان سفر داشته اند و کارهای خوبی در این سفرها انجام شده است.

معاون پارلمانی وزیر ارتباطات با بیان اینکه هدف از سفرهای ما به استان تعامل نزدیک با نمایندگان و برگزاری جلسه با فعالان بخشی و دانشگاهی است تصریح کرد: اولویت سفرهای ما استانهای محروم دور افتاده و مقصد سفرهای استانی رئیس جمهوری است و با چهار محور توسعه زیرساختهای ICT مناطق محروم و استانها، اجرای دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات، توسعه شرکتهای دانش بنیان و فضای کسب و کار و همچنین توسعه تولید محتوا و نرم افزارهای کاربردی در استانها حضور پیدا می کنیم.

براری در ادامه به چالشهای وزارت ارتباطات در مجلس اشاره کرد و گفت: این چالشها عبارتند از حل مشکلات کارگزاران مخابراتی ،‌ ساماندهی و توسعه کمی و کیفی دفاتر ICT روستایی و ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی.

انتهای پیام

کد N540394