حاتمی:

جایزه ملی البرز به 119 نفر از نخبگان علمی کشور اهدا می‌شود

وقف,سازمان اوقاف

معاون سازمان اوقاف از اهدای پنجاه و دومین دوره اهدای جایزه موقوفه علمی بنیاد البرز که به نوبل ملی و ایرانی معروف است، خبر داد و گفت: دومین همایش ملی موقوفه بنیاد البرز، برگزار می‌شود.

معاون سازمان اوقاف از اهدای پنجاه و دومین دوره اهدای جایزه موقوفه علمی بنیاد البرز که به نوبل ملی و ایرانی معروف است، خبر داد و گفت: دومین همایش ملی موقوفه بنیاد البرز، برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی حاتمی در نشست خبری با تبریک عید سعید غدیر خم با بیان این‌که «موقوفه بنیاد البرز برای پنجاه و دومین سال براساس نیت واقف جایزه‌ای به نخبگان علمی در سطوح مختلف اهدا خواهد کرد» گفت: دومین همایش ملی این بنیاد روز شنبه 26 مهرماه در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد و از 119 نفر از دانشمندان، مبتکران، مخترعان، طلاب، دانشجویان و دانش‌آموزان ممتاز علمی و تحصیلی تقدیر خواهد شد.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: ریشه و پایه این جایزه براساس نیت واقف خیراندیش حسینعلی البرز است که در سال 42 این بنیاد وقفی را پایه نهاد و امروز در شرایط کنونی جامعه نیاز است شناسانده شود.

وی با بیان این‌که «مرحوم البرز تمام دارایی، وقت و اموال خود را وقف علم کرد و با ایجاد این بنیاد نام خود را جاودانه کرد» افزود: این مرحوم در بخشی از خاطرات خود آورده است که نه میراثی به من رسیده و نه تجارت نامشروعی داشته‌ام و نه صاحب منسب بوده‌ام که دست درازی به بیت‌المال داشته باشم و نه نسبی به هزار فامیل داشته‌ام که اموال ذخیره کنم بلکه اموالم را از مردم بدست آوردم و حال به آنان برمی‌گردانم.

حاتمی با اشاره به این‌که «مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر وقف‌های جدید در عرصه‌های علم و فناوری تاکید دارند» تصریح کرد: موقوفات علمی، مدارس و مراکز علمی وقفی بسیاری در کشور وجود دارد و بسیاری از علما و دانشمندان کشور پرورش یافته مراکز علمی وقفی هستند اما وجود چنین موقوفه‌ای برای اهدای جایزه به نخبگان بی نظیر است.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان خاطرنشان کرد: این جایزه به نوعی نوبل ملی و ایرانی محسوب می‌شود که در روز شنبه 26 مهرماه در تالار وحدت به برگزیدگان و نخبگان اهدا می‌شود.

انتهای پیام

کد N540278