برگزاری دوره‌های آموزشی حقوق در استان البرز

قانون,حقوق

گروه حقوق جهاد دانشگاهی استان البرز برای اولین بار دوره‌های آموزشی حقوق را برای ارتقاء دانش حقوقی شهروندان و در راستای ایجاد جامعه قانونمند برگزار می‌کند.

مسعود منشدی وکیل دادگستری و مسئول دپارتمان حقوق معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی البرز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه البرز، گفت: لازمه داشتن جامعه قانونمند این است که عموم مردم نسبت به قوانین و حقوق خود در هر موقعیتی آگاهی‌های اولیه را داشته باشند.

وی افزود: همان‌طور که در مبانی دینی به مطلع بودن و آگاهی انسان نسبت به مباحث حقوقی قبل از ورود به هر حیطة کاری تأکید شده است لازم و ضروری است که قشرهای مختلف جامعه دانش حقوقی خود را توسعه دهند.

این وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: در همین راستا دوره‌های آموزش حقوق ویژه‌ فارغ‌التحصیلان رشته حقوق و سایر شهروندان علاقه‌مند در دپارتمان حقوق جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

منشدی ادامه داد: ارائه آموزش کاربردی برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته حقوق ضروری است؛ چراکه دانش کسب شده در دانشگاه به‌صورت آکادمیک است و این دوره‌های آموزشی منطبق با نیاز این قشر دانشجو برای جذب در بازار کار برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به محتوای آموزش‌های ارائه شده تصریح کرد: «حقوق کسب و کار»، «حقوق مالکیت فکری و معنوی»، «حقوق بانکی»، «حقوق قرادادها»، «حقوق بازار سرمایه»، «نکات حقوقی ویژه مدیران پروژه»، «حقوق کار و تأمین اجتماعی» و «حقوق خانواده» از جمله عناوین دوره‌های آموزشی در دپارتمان حقوق هستند.

انتهای پیام

کد N540263