تاکید آیت‌الله علوی‌گرگانی بر کوتاهی‌نکردن در انجام مسئولیت‌ها

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی‌گرگانی، با بیان این‌که «تحلیلگران و خبرنگاران خارجی خود بر نعمت امنیت و آرامش جمهوری اسلامی ایران اعتراف می‌کنند» گفت: وقتی نظامیان در عهد و تعهد خود پایبند باشند کشور در مهد و گهواره امنیت و آرامش خواهد بود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی، با بیان این‌که «تحلیلگران و خبرنگاران خارجی خود بر نعمت امنیت و آرامش جمهوری اسلامی ایران اعتراف می‌کنند» گفت: وقتی نظامیان در عهد و تعهد خود پایبند باشند کشور در مهد و گهواره امنیت و آرامش خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از مسئولان و سربازان یگان ویژه ناجا، با تأکید بر شناخت و پایبندی بر مسئولیت‌ها اظهار کرد: هر فردی نسبت به مسئولیت خود باید آشنا بوده و در انجام آن کوتاهی نکند، کوتاهی در تعهد و مسئولیت سبب مجازات فرد در قیامت می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که «امروز نظام ما از بهترین نظام‌های دنیاست» افزود: البته در کشور همانند سایر جاها مشکلاتی وجود دارد ولی جمهوری اسلامی ایران نسبت به دیگر کشورها سالم‌تر است.

این مرجع تقلید برکت امنیت و آرامش در کشور را زیر سایه تلاش رزمندگان و حسن تعهد نظامیان دانست و گفت: وقتی نظامیان در عهد و تعهد خود پایبند باشند کشور در مهد و گهواره امنیت و آرامش خواهد بود، ولی اگر خیانتی صورت گیرد در کشور تشنج و دردسر ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: البته ملت باید قدر شما و شما نیز قدر نظام، رهبری، مراجع و بزرگان را بدانید که در چنین گهواره آرامشی قرار گرفته‌اید.

علوی‌گرگانی در ادامه سخنان خود با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: خداوند متعال نبی‌اکرم(ص) را همانند قرآن کریم برای تمام جهانیان فرستاده است؛ رسول‌الله(ص) برای طبقه خاصی نیستند.

وی یادآور شد: دعوت حضرت محمد(ص) همگانی بود که متأسفانه برخی از ادیان آن را نپذیرفتند؛ دعوت قرآن نیز همگانی است ولی هدایتش شامل افرادی می‌شود که آن را پذیرفته باشند، دعوت انقلاب‌ها همانند انقلاب ما نیز همگانی بود که برخی زیر بار آن نرفتند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این‌که «خداوند متعال در قرآن دستورالعمل و وظایف افراد را بیان کرده است» اظهار کرد: در قرآن آمده «هر فردی در گرو اعمال خود است»، یعنی فرد معلول کار خود است که نتیجه کارهای خیر و شر خود را در قیامت می‌بیند.

وی یادآور شد: در قیامت تمام اعضای بدن نسبت به عملکرد فرد شهادت می‌دهند و پرده‌ها کنار رفته و اعمال افراد مشخص می‌شود؛ از این‌رو اگر اعمال نامناسب داشته باشیم باید با توبه در این دنیا جبران کنیم تا این کارها در قیامت سبب رسوایی ما نشوند.

انتهای پیام

کد N540196